Aplikace E.ON Drive obsahuje 700 nabíjecích stanic v ČR

Jedním z cílů společnosti E.ON na poli elektromobility je zvyšovat komfort pro uživatele elektrických vozidel. Společnost se výrazně podílí na výstavbě veřejné dopravní infrastruktury, ale také neustále zlepšuje i poskytované služby.

Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, která jim pomůže se zorientovat a zjistit všechny informace o stanici ještě před příjezdem. Aktuálně aplikaci využívá na 4 200 uživatelů.

Uživatelé vidí všechny stanice přehledně na mapě

„Začátkem roku se nám povedlo zákazníkům nabídnout dobíjení naší kartou u stanic sítě ČEZ a IONITY. Díky roamingu, který považujeme za klíčový faktor rozvoje elektromobility, mohou naši zákazníci použít kartu E.ON Drive u více než třech čtvrtin všech dobíjecích stanic v Česku. Viditelnost stanic v naší aplikaci a možnost stejných služeb a informací jako u kmenových stanic E.ON Drive je další krok k většímu komfortu užívání elektromobilů,“ vysvětluje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Nová verze aplikace E.ON Drive umožňuje zobrazení a spuštění nejen stanic vlastní sítě, ale také roamingových dobíjecích stanic jiných sítí. Zákazník uvidí cenu, která mu je fakturovaná u všech stanic a uvidí také obsazenost jednotlivých dobíječek, ještě než k nim dojede. U většiny z nich také bude moct spustit dobíjení právě pomocí aplikace. Pouze u sítě ČEZ to zatím jde jen čipem přímo na stanici. V přehledu dobíjení v aplikaci jsou vidět všechna dobíjení včetně všech nákladů.

„Rozšířili jsme možnosti filtrů tak, aby zákazníci mohli snáze nacházet vhodné stanice. Mohou si tak vyfiltrovat stanice jednotlivých poskytovatelů. Pokud budou chtít vidět jen naši síť, nastaví si jen naši. Zároveň jsme zpřehlednili obecné informace o dané dobíjecí body, aby se v nich zákazníci mohli lépe orientovat,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

S inovacemi své aplikace E.ON nekončí. Během tohoto roku má společnost v plánu spustit i mezinárodní roaming. Ve chvíli, kdy začne spouštět možnosti dobíjení v jednotlivých zemích, bude postupně přidávat všechny stanice, které na daném území mohou uživatelé E.ON Drive využít. U všech pak najdou stejné informace. Naším cílem je, aby si na cestě po Evropě řidiči vystačili s jednou aplikací, na kterou jsou zvyklí bez nutnosti hledat, přepínat nebo instalovat další a další nástroje,“ doplňuje Martin Klíma.

zdroj: tisková zpráva

6 komentářů u “Aplikace E.ON Drive obsahuje 700 nabíjecích stanic v ČR”

  1. Já nevím jak vy nebo co mám špatně, ale já v mobilní aplikaci E.ON Drive vidím jen nabíječky od Eonu. A ve filtru si můžu nastavit pouze typy zásuvek a nabíjecí výkon, nikoliv poskytovatele…
    No… pomohla ruční aktualizace, už to funguje. Nevím, proč se mi app neaktualizovala automaticky. Takže děkuji za článek.

      1. Kartičku s čipem mám od „nepaměti“ a také v případě nouze (snažím se nabíjet jinde) nabíjím přes kartičku. Pokud to jde, je dobré mít kartičku i apku, protože se hodí jedno nebo druhé, kdyby jedno selhalo. Mám třeba zkušenosti s ČEZ, když projíždím republiku, jsou oblasti, kdy mě třeba v JČ stojany nebraly čip a musel jsem jen přes Apku. Na Vysočině už to fungovalo. Občas se to stává i jiným, co se bavíme u stojanů.

Napsat komentář