Amazon v Indii nasadí 10 000 elektrických rikš, v Mnichově jezdí elektrickými dodávkami

Šéf Amazonu, americký miliardář Jeff Bezos, nedávno navštívil Indii a představil tam první elektrické rikši pro dodávky zboží.

Jeff Bezos před svou flotilou elektrických rikš v Indii
foto: Amazon

Elektrické tří- a čtyřkolky budou doručovat zboží od Amazonu v celkem 20 indických městech, včetně největších jako jsou Dillí, Bangalore, Hyderabad, Ahmedabad, Pune a Nagpur.

Do roku 2025 chce mít Amazon 10 000 takových elektrických rikš. Vyrábět se budou přímo v Indii. Elektrické rikši nicméně nejsou v Indii nic nového, jejich popularita rychle stoupá a na silnicích jich je už kolem 1,5 milionu.

V německém Mnichově aktuálně Amazon začal využívat pro dodávky zboží 10 elektromobilů Mercedes-Benz eVito (41kWh baterie, dojezd 150 km až 184 km). Souběžně si Amazon pro Mnichov objednal 40 elektrických dodávek od německé společnosti StreetScooter.

A to není vše. Dalších 200 elektrických dodávek si Amazon objednal od jiných dodavatelů. Do provozu je v Německu dá ještě letos. Bude tak přímo konkurovat spedičním firmám jako je Deutsche Post DHL, pod kterou spadá StreetScooter.

Elektrické dodávky Mercedes-Benz eVito ve službách společnosti Amazon

Elektrické dodávky Mercedes-Benz eVito ve službách společnosti Amazon
foto: Amazon

Minulý rok Amazon ohlásil, že si objednal 100 000 elektrických dodávek od amerického výrobce Rivian, do kterého předtím investoval $700 mil.

tisková zpráva

12 Comments on “Amazon v Indii nasadí 10 000 elektrických rikš, v Mnichově jezdí elektrickými dodávkami”

 1. Tesla PREMARKET $575… Ferragu totiž zvýšil cenový cíl
  Tesla PREMARKET $575… Ferragu totiž zvýšil cenový cíl Tesly na $800 a vidí cestu k 1 100 a 1 700 USD do roku 2025 … ;)))

  https://www.google.ca/search?q=NASDAQ:TSLA

  * Tesla za posledních 7 let dosáhla 40% zlepšení nákladů a výkonu
  * Konkurence zaostává
  * Tesla uvede čísla 4Q2019 29. ledna po uzavření trhu
  * do roku 2025 by Tesla mohla vyrábět 2-3 mega aut Průměrná prodejka 40 až 45k$ vede k příjmům 80 až 120B USD…

  https://kcc-hho.webnode.cz/

 2. noo Džef by s tím šmejdem v germányji mohl zamávat,
  noo Džef by s tím šmejdem v germányji mohl zamávat, prachů má dost, indouši sou jeho 😉 ikdyž fksichtě dvakrát vyplesklý nejsou, asi čuchaj že vod tedka se bude vopravdicky makat ;)))

  https://www.youtube.com/watch?v=6xh1_E4HkYA

  viděl ste ten klíček ve voprejskaným zámku tý rikši, to sou snad recyklovaný předělávky 🙂

  1. Každej nahrazenej spalovák se počítá. V Indii, se ve
   Každej nahrazenej spalovák se počítá. V Indii, se ve velkých městech, když jsou nepříznivé podmínky, nedá dýchat. A že tam těch Tuk-tuk jezdí fakt hodně. Je mi jedno, jestli se tomu bude říkat Bzuk-bzuk, nebo Jeff-jeff, hlavně, ať jich je tam víc než těch pšouků.

Napsat komentář