Amazon bude doručovat zásilky pomocí létajících robotů

Jan Horčík - 02 Prosinec 2013

Jeff Bezos, šéf největšího elektronického obchodu světa Amazon.com, aktuálně představil další novinku. Je jí doručování zboží s pomocí létajících robotů, tzv. dronů. Expresní dodání během 30 minut by mohlo začít fungovat už po roce 2015.auto Amazon Prime Air

Oktoptéra neboli létající robot (drone) ve službách Amazon Prime Air
foto: Amazon

Statistika říká, že 86 % objednávek v elektronickém obchodě Amazon je lehčí než 2,27 kg. A právě taková je maximální zátěž létajících robotů (dronů), kterými chce Amazon objednané zásilky doručovat. Nová služba se jmenuje "Prime Air".

Je založena na oktokoptérách - malých létajících robotech vybavených osmi vrtulemi. Dodávky probíhají zcela automaticky. Oktokoptéra čeká na konci jezdícího pásu, po kterém putuje zboží už zabalené ve speciálním obalu.

Drone obal pevně zachytí a okamžitě vyráží vzduchem směrem ke svému cíli. Bezos ovšem připouští, že praktické nasazení této služby bude trvat několik let. "Budeme muset pokročit s technologií a počkat na legislativní regulace," řekl. Dodal, že dříve než v roce 2015 to nebude.

Létající roboti a bezpilotní letadla, která se dnes masivně využívají v oblasti armády a výzvědných služeb, slibují také obrovský potenciál v civilním využití. Tam jsou ale dnes hlavní překážkou zákony a legislativa, které jsou opět o řadu (desítek) let pozadu za technologickým vývojem.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

A bude hůř
http://ekonomika.idnes.cz/amazon-testuje-bezpilotni-letouny-du3-/eko-zahranicni.aspx?c=A131202_081758_eko-zahranicni_maq
British Army's Black Hornet Nano UAV
http://www.youtube.com/watch?v=7gQSkppYviw
Air Force Bugbot Nano Drone Technology
http://www.youtube.com/watch?v=z78mgfKprdg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak jsme se v rámci udílení cen Česká hlava mohli dozvědět, tak na podobných projektech se podílejí i čeští a moravští odborníci z ČVUT. A to je dobře. Jinak osobně přeji diskutujícím adolescentům aby se cvičili ve střelbě na cíl na malých rozměrů a vzdálenosti dvaceti metrů!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žádné cvičení ve střelbě není potřeba. Pár naráz vyšitých matek a glingálů udělá své - každý si může odzkoušet s nějakým modelářem na jeho lítacím modelu. Pak se jen zbývá divit, jak to jde snadno!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skvělej komentář! :D na robotický mouchy u tebe na WC si ještě nepochybně nějakej ten rok počkáš kámo ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každý takový nezvaný host, který se mi nad barákem a pozemkem objeví, bude nekompromisně šindou sestřelen. Ono je to pak přestane bavit. S takovou by se různé robotické mouchy mohly prohánět i u mě v ložnici nebo na WC. Ale to jim nevyjde. Šinda a pár matek udělá pořádek, a vrátí tak ty jejich chorobné výmysly zase zpět do řádných kolejí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?