Vyhlašujeme vítěze soutěže o Nissan Leaf na týden

Jan Horčík - 15 Červenec 2015

Soutěž o zápůjčku elektromobilu Nissan Leaf na týden jsme ve spolupráci se společností Trendpark vyhlásili již začátkem dubna. Vyhlášení vítěze se protáhlo, ale máme to tu.Pavel Dvořák z Brna si od zástupce společnosti Trendpark přebírá elektromobil Nissan Leaf na týdenní zápůjčku

Pavel Dvořák z Brna si od zástupce společnosti Trend Park přebírá elektromobil Nissan Leaf na týdenní zápůjčku
foto: Trend Park

V soutěži šlo o to navrhnout název nové sítě nabíjecích stanic pro elektromobily, kterou Trendpark chce v České republice (a potažmo i v Evropě) vybudovat. Vítězným návrhem, který vybral samotný Trend Park, se pak dle očekávání stalo spojení "Trendcharge".

Vítězem soutěže se stal náš pravidelný čtenář Pavel Dvořák, projektový manažer v IT z Brna. Do soutěže poslal přes dvacet názvů. Vymýšlení mu zabralo asi 20 minut. Výherci tímto gratulujeme!

"Kombinoval jsem slovo nabíjet - „charge“ - s dalšími slovy znějícími anglicky, protože čeština by se moc nehodila a Trendcharge byla jedna z kombinací," vysvětluje.

Elektromobil Nissan Leaf mu byl předán až začátkem července, protože mezitím nebyl k zastižení, a včera jej vrátil. Ujel s ním 1200 km a projel celou jižní Moravu. Nejdelší vzdálenost, kterou zvládl, byla Brno-Pardubice a zpět, v Pardubicích nabíjel u tamního dealera, který má jako jeden z mála k dispozici rychlonabíječku.

Pavel Dvořák z Brna si od zástupce společnosti Trendpark přebírá elektromobil Nissan Leaf na týdenní zápůjčku

foto: Trend Park

Pavel Dvořák podle svých slov už dva roky "intenzivně přemýšlí o pořízení elektromobilu". Kdyby měl dostatek peněžních prostředků, šel by do Tesla Model S. Levnější variantou by bylo BMW i3. Na Leafu se mu nelíbí jakým způsobem funguje rekuperace brzdné energie.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Pavel Nový si splnil sen (Už má, našetřil si ) Koupil si Elektromobil. Baterky Futruje s FV ostrovní elektrárny.
od 3:50 min
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/415236100071072/?video&index=413533#video

http://www.usporne.info/755-elektromobil-nissan-leaf-dlouhodoby-test-1/

Někdo tu zmiňoval, že jsem své dojmy z týdenní zápůjčky Leafu dostatečně nerozvedl.
Tady to doufám bude stačit: http://teslablog.cz/post/124187851782/tyden-s-elektromobilem-shrnuti

Obrázek uživatele ozana

Něco tak banálního si mohl vymyslet sám ředitel firmy Trendpark. A nemusel s tím obtěžovat ani pracovníky marketingu natož někoho dalšího.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chápu to ta, že to byla i jistá forma propagace/marketingu. Teď tu všichni víme, že tu síť budou budovat, příšeme si tu o tom, bylo a bude o tom pár článků a tak... :-)

Obrázek uživatele Radovan

Škoda že výherce nerozvedl více svůj názor: (cituji) "Na Leafu se mu nelíbí jakým způsobem funguje rekuperace brzdné energie." (konec citace)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jolinar

to je snad jasne ne? :-)
proste pustim plyn a nic se nedeje (v porovnani s i3 nebo Teslou)...

Pokud si připlatíte za nejvyšší výbavovou verzi (která se oficiálně prodává všude kromě CR) nebo si pořídíte dodávku eNV200, potom máte na voliči jízdních režimů krom D i režim B, který již má rekuperaci "normální" a intenzitu rekuperace si můžete volit - což je velmi příjemné. Jinak pána testera chápu, taky se mi ta nic moc rekuperace u běžné verze Leafu nelíbí.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky jsem poslal asi 5 návrhů, ale tuto možnost jsem zavrhl jako první, protože mi přišla infantilní... No nic :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já taky, poslal jsem asi 10 názvů. Jen by mě zajímalo, jestli losovali, protože si myslím, že TRENDCHARGE poslalo určitě hafo lidí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak originalni!.....lol. Sam sem ho tam mel. Rozhodne bych byl pro neco vic originalniho nez toto. Ale je to jejich vec.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.