Volkswagen Tiguan Plug-In Hybrid už se testuje

Jan Horčík - 05 Březen 2018

Koncern představil Volkswagen Tiguan GTE plug-in hybrid už na autosalonu ve Frankfurtu 2015. A bylo jasné, že spíš dřív než později auto půjde na trh.auto plug-in hybrid Volkswagen Tiguan GTE

Volkswagen Tiguan Plug-In Hybrid už se testuje na silnicích - bez kamufláže. Dá se proto očekávat, že na trh půjde ještě letos, nebo nejpozději příští rok.
foto: Volkswagen

Oblíbené koncernové SUV doplní ve verzi plug-in hybrid dobře prodávané modely Volkswagen Passat GTE a Volkswagen Golf GTE. Je pravděpodobné, že auto využije i stejné pohonné ústrojí: 1,4l benzinový motor doplněný o elektromotor s celkovým výkonem 160 kW.

Volkswagen Passat GTE využívá baterii o celkové kapacitě 9,9 kWh (8 kWh využitelných) k ujetí max. 50 km čistě na elektřinu. Očekáváme, že Tiguan plug-in hybrid to bude mít podobně.

Uvedení auta v USA se nicméně prý nechystá. Naopak, Volkswagen s ním míří pouze na přesně vybrané trhy i v Evropě a dalších částech světa. Ve Spojených státech se místo toho chce zaměřit na čisté elektromobily.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musím si napsat ,že spíš dříve než později je ve slovníku
Volkswagen 4-5 let minimálně. Výhledově bude znamenat cca 20 let. A v budoucnu tak počítám 50 let a více. To je s těma klukama z Německa ale sranda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak snad zase budu moct jezdit kolem komína OVA-FM po obyčejné silnici jak jsem byl desítky let zvyklý - než nějaký debil v Cajzlstáně rozhodl že to bude dálnice. Doufám, že to nějaký přičinlivý posranec v prdlamentě nezvoře jak bývá u pravicových závistivců zvykem.
denik.cz/ekonomika/revoluce-s-dalnicnimi-znamkami-zmizi-papir-a-elektromobily-pojedou-zdarma-20180305.html

Obrázek uživatele honza.t

SpaceX infografika: Podívejte se, co umí rakety Falcon 9, Falcon Heavy i kosmická loď Dragon
https://www.elektrina.cz/spacex-infografika-o-raketach-falcon-9-falcon-heavy-i-bfr-kosmicka-lod?sid=854833b72c3046858adac1865d439c41&t=n&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=979_04_03_2018_newsletter_db_elecz_sto&utm_content=clanky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Určitě 1,4?
Já myslel, že tu už i Škoda doprodává a po prázdninách bude 1,5.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže zase nic. Hybrid nic neřeší - mimo udržení příjmů automobilek. Je to minimálně deset let stará technologie. Inu kdo chce kam, dobře mu tak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dále řeší to, že v Německu mají pro domácnosti superdrahou tu jejich takzelenou elektřinu, takže provoz vyjde na benzín podobně daněný jako v chudém Česku levněji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Resi docela dost - napriklad potrebu jezdit obcas dlouhe streky.... coz zatim zadne EV snad mimo stovkove tesly neumoznuje...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano právě , že na ježdění kolem komína ideál všechno jezdí za levno na elektřinu a bez opotřebení spalovacího motoru.A lokálně bezemisně.

Na dálky pohodně na benzín, ono i tou teslou to na dálky není žádná výhra. Kvůli nabíjení musí zastavovat cca 4x častěji než tento plug-in hybrid, nehledě na řídkou sít nabíjecích stanic bez plánování předem to většinou ani nejde. Trochu mi to připomíná počátek 90 let a cestování do Chorvatska na LPG i když tam se dala jet i na bezín.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bjornův Oprimus Prime je ale populární :)))

blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/528274/zradna-ledovka-na-silnici-u-policky-havarovalo-sedm-aut.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je rok stara fotka. To auto nekdo prevazel, nejelo samo... a Bjorn to nebyl... a moje to taky na stesti nebylo:-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAmper 2019Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupBUS2BUS