Více než 70 % svodidel na českých silnicích pochází z produkce ostravské Nové huti

Daniel Kunz - 11 Říjen 2013

ArcelorMittal Ostrava se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně prezentoval prostřednictvím silničních svodidel. Od roku 2003 se v ostravské huti vyrobilo 5600 kilometrů svodidel, což by stačilo na cestu z Ostravy do Madridu. Mittal je také hrdý na to, že více než 70 % svodidel, která chrání řidiče na českých silnicích, pocházejí právě z jeho produkce.odlévání oceli ostravská Nová huť

Nová huť v Ostravě patří mezi největší tamní podniky. Ale zároveň i největší znečišťovatele.
foto: ArcerlorMittal

Nadnárodní gigant patřící indickému podnikateli Lakšmí Mittalovi letos slaví 10 let od okamžiku, kdy jakožto nadnárodní investor vstoupil do ostravské Nové huti. Při této příležitosti na svém stánku na brněnském Výstavišti prezentoval mnohá fakta a úspěchy, kterých se mu za onou desetiletku podařilo dosáhnout.

Za tuto dobu společnost investovala více než 4 miliard do ekologizace zařízení a snižování vlivu na životní prostředí, přičemž jen miliardu spolklo vybudování tkaninového filtru. ArcelorMittal se také stal jedním z nejžádanějších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji a vyprodukoval v Ostravě dosud 25 milionů tun oceli.

Když se konkrétně podíváme na snižování produkovaných emisí prachu, který Ostravsko trápí nejvíce, ty se Mittalu podařilo snížit o dvě třetiny na 584 vyprodukovaných tun PM10 v roce 2012. Firma dbá i na recyklaci a snižování produkce odpadů, neboť za rok 2012 jich vyprodukovala Nový huť „jen“ cca 180 tisíc tun, zatímco před deseti lety to bylo cca 580 tisíc tun.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, jsou videt, ale my odtud jim neverime ani nos mezi ocima zvlast kdyz uz Mittal nema kde bydlet, Prednadrazi uz je neobyvatelne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koukám, že PR oddělení AM poslední dobou odvádí dobrou práci...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol