Ve Finsku budou jezdit čínské elektrické autobusy

Ivo Hradil - 19 Březen 2012

, čínská automobilka vyvíjejí také elektromobily a hybridy, a společnost Finland Oy spolu podepsaly dohodu o spolupráci. Díky ní bude Veolia v příštích letech testovat elektrobusy BYD EBUS-12, které se tak stanou vůbec prvními čistě elektrickými autobusy ve Finsku.BYD EBUS-12

Jak si poradí čínské elektrické autobusy BYD EBUS-12 s nástrahami severské zimy? Brzy se to dozvíme.
foto: BYD

Na projektu se kromě těchto dvou hlavních aktérů bude podílet i řada dalších institucí jakými jsou například vedení města Espoo (právě zde bude testování probíhat), Ministerstvo dopravy a spojů, Ministerstvo práce a ekonomiky, a také Finské technické výzkumné centrum VTT, které bude po celou dobu testování situaci monitorovat a vyhodnocovat.

Jak všichni zúčastnění předpokládají, výsledkem celého projektu bude nalezení udržitelného řešení budoucí mobility ve . Severská země bude vzhledem k velkým teplotním rozdílům, které zde v průběhu roku nastávají, pro elektrické BYD a hlavně jejich baterie znamenat velkou zatěžkávací zkoušku.

„Je pro nás velkou ctí spolupracovat s firmou BYD, která má v tomto směru obrovské zkušenosti. Teplotní rozdíly se u nás během roku pohybují od mínus 30 až k plus 30 stupňům Celsia. I přes tyto náročné podmínky jsme si jisti, že v budoucnu mohou nahradit ty naftové a zajistí nám tak do budoucna dopravu s nulovými emisemi,“ řekl Sami Ojamo, ředitel finské divize společnosti Veolia.

BYD EBUS-12foto: BYD

Elektrické autobusy BYD EBUS-12 (číslice 12 udává délku autobusu v metrech) jsou podle údajů výrobce schopny ujet v městských podmínkách na jedno nabití železo-fosfátových vzdálenost dlouhou 250 km. Spotřeba není vyšší než 130 kWh na 100 km.

Tyto elektrobusy jsou nyní pravidelně nasazovány v osobní dopravě ve čtyřech čínských městech, včetně Šen-čenu kde sídlí společnost BYD, a právě zde už tyto ekoautobusy najely více než 3,2 miliónů kilometrů. Město Šen-čen dokonce oznámilo, že rozšíří vozový park o dalších 1 000 elektrických autobusů BYD a pouze tak potvrdí svou pozici hromadného dopravce s nejpočetnější flotilou vozidel s .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

když si spočtu kolik by stála baterka z článků co mám na kole tak samotná by stála 6.5mil :D


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion