Ulice Bruselu brázdí 35 nových elektrických taxi

Jan Horčík - 05 Únor 2015

Čínská automobilka BYD dovezla do Bruselu 35 svých elektromobilů E6. Budou tam sloužit jako taxi. Auta jsou tichá, nehlučná a na jedno nabití ujedou až 300 km.Čínský elektromobil BYD E6, jehož prodej je zatím omezen pouze na fleetové zákazníky

Čínský elektromobil BYD E6, jehož prodej je zatím omezen pouze na fleetové zákazníky
foto: BYD

Elektromobil BYD E6 je plně elektrické auto typu crossover, které čínská automobilka BYD vyrábí již od minulého roku. Doma v Číně přitom testuje tento vůz, nejčastěji právě jako taxi, již několik let. V čínských městech jich už jezdí stovky.

Zatímco elektromobily ostatních výrobců jako je Nissan, Mitsubishi, Volkswagen nebo Mercedes dnes nabízejí běžně dojezd max. kolem 150 km, BYD E6 podle automobilky dokáže ujet na jedno nabití až 300 km. Tomu ale odpovídá jak hmotnost vozu blížící se dvěma tunám, tak i vyšší cena.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Pepa

Vše je to o penězích,politici,vedení firem je to kupa pánů a dam, co berou astronomické penízky a nebudou je riskovat investicemi.Jsou přece placení za uspěšnost teď a né za 5 let.Dojí jak dlouho to jen jde.Tohle tvrzení je faktem,pracuji v fa. která vyrábí komponenty do aut mnoha značek.Ředitel se bije do hrudi že pod jeho vedením je náš závod 2. nej v koncernu.A také za to bere pěkné drobné!To si přece nepodělá,neinvestuje se do ničeho,máme softvér jako za Svatopluka,sklad je narván až ke stropu,všude chaos a improvizace,ale jsme 2. nej!Tak proč se starat o vývoj,nebo dělat plány do budoucna,to tu bude už někdo jiný!

---

Pepa

Obrázek uživatele Pepa

Evropa má problém,
stačí pár let a BYD bude mnohem častěji na cestách než Mercedes nebo Škoda.Říkáme si o to,tu nic nejde a vše trvá jako dojezd vlaku v Turecku.

---

Pepa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

když dělá evropská mafiánská automobilová loby ropný kraviny se spalováky nadále a nehodlá se změnit, tak ať klidně chcípne přeci :-)
To je základní filozofie, ta další je EMIGRACE z ČR protože na západě bude furt líp jak c český díře:
dělnící británie
holky švícarsko
řemeslníci německo
vysokoškoláci usa
studenti austrálie

a co my důchodci? kam máme my emigrovat?  :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nikam, vy důchodci ste volili eurosocany, tak si snima to v čechách užijte ;-) Vsak kvůli vám a vaší volbě musejí ti emigranti emigrovat pokud budou chtít žít, když v čechách to je o chcípání ... díky vám!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Špatně...
Evropa žije z aut, pokud i auta jednou budeme dovážet z Číny, už nevim, co bude Evropa dělat. Pokud chce někdo do Číny dovážet auta, tak bud zaplatí obrovský dovozní cla, nebo musí v zemi postavit továrnu ve společenství s domácí značkou, čímž vpodstatě získávají know how. Evropa je ale jalová a každý si sem může dovážet, co chce... Bohužel :(
Zrovna Brusel by měl jít příkladem a nakoupit třeba e-golfy, nebo sakra aspoň ty zoe. Prostě aby na tom byla práce evropanů a né čínanů. A to bych se ještě ani nedivil, kdyby na to dostali z peněz EU :/

Jestli hmotnost 2380kg se přibližuje dvěma tunám.....nevím.

Obrázek uživatele Jolinar

nevite kolik stoji ten BYD? Mozna by to mohla byt zajimava konkurence i na Evropskem trhu, ta hmotnost me netizi...

jasně, postupně vyhodíte zadní sedadlo, čalounění, koberečky atd.- a postupně se přibližujete ke 2t...

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Přibližuje, ale z horní strany  :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil