Tesla ruší pravidelné servisní prohlídky, auta budou jezdit do servisu jen když bude třeba

Vojtěch Sedláček - 25 Březen 2019

Tesla odstupuje od svého ročního servisního programu. Mimo jiné i proto, aby dokázala, že elektrická vozidla potřebují méně častou údržbu než klasické vozy s konvenčními pohonnými jednotkami.Servis jen když je to potřeba. To je nová filozofie automobilky Tesla, která tím chce demonstrovat údržbovou nenáročnost svých elektromobilů.

Servis jen když je to potřeba. To je nová filozofie automobilky Tesla, která tím chce demonstrovat údržbovou nenáročnost svých elektromobilů.
foto: Tesla

Stejně jako většina prémiových automobilek nabízela i Tesla pravidelný roční servis svých vozidel. Tím, že Tesla vozy servisovala ve dvanáctiměsíčních intervalech, si ale v podstatě odporovala v dosavadních tvrzeních, že elektromobily, a především pak vozy Tesla, nevyžadují tolik péče jako klasické automobily.

Jak Tesla mnohokrát upozorňovala, jednou z výhod spojených s pořízením elektromobilu, je právě omezená nutnost návštěv servisního střediska. Tesla zdůrazňuje, že na rozdíl od elektrických vozů mají majitelé vozů s vnitřním spalováním vysoké výdaje spojené například s výměnou olejů či péčí o brzdový systém.

Nyní Tesla získává mnohem více informací o životnosti svých vozů a jednotlivých dílů a ví, že se v této oblasti výrazně zlepšila. Rozhodla se proto pravidelné roční servisní prohlídky vyměnit za model servisu pouze v případě potřeby. Kromě podpory svých tvrzení Tesla tímto krokem dosáhne i snížení pracovní vytíženosti servisních středisek.

I přes toto opatření však automobilka stále doporučuje dbát na dostatečnou údržbu vozu, zejména pak některých dílů. Kabinový filtr by se měl měnit každé dva roky a HEPA filtr každé tři roky. Pneumatiky a disky by měl majitel podrobit kontrole po 1600 až 1900 ujetých kilometrech.

Brzdovou kapalinu je doporučováno měnit jednou za dva roky, servis klimatizace provádět u Tesla Model S jednou za dva roky, u Tesla Model X jednou za čtyři roky a u Tesla Model 3 jednou za šest let. U vozů, které jsou provozovány v chladnějším podnebí, je doporučován servis brzdových třmenů (čištění a mazání) jednou ročně.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak schvalne by ma zaujimalo ako casto sa servisuju elektromobily. Osobne mam kia soul ev 04/2017 s baterkou 27kW a pred tyzdnom som absolvoval pravidelnu servisnu prehliadku po dvoch rokoch. Servisak mi oznamil ze dalsia prehliadka bude o rok alebo po najazdeni 15.000 km resp co bude skor. Som sa ho spytal ze ci fakt, ze je to castejsie ako u benzinaku ci dizla a povedal ze fakt. Tak za pol roka som najazdil 13.000 km takze prehliadka kazdy pol rok je chore a za kazdu prehliadku este popytaju 178 ecka. Ake servisne intervaly maju ostatne elektromobily? Viete?

Obrázek uživatele Radovan

K tomu je v autě servisní knížka, kde jsou výrobcem doporučené intervaly výměn a kontrol. Cena je pak věcí každého servisu. Pokud máte auto v záruce, je nutné prohlídky absolvovat a mít je v servisní knížce uvedeny. Pokud ne, je to na Vás. Třeba rozdíl značkový pylový filtr kabiny + práce je 1 tis. Kč versus běžný třeba z Auto Kely 300,- Kč + moje chvilka práce.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Já mám e-golfa a taky musím jezdit každých 15 tisíc na kontrolu do servisu.
Loni jsme byl 3x, většinou se to pohybuje okolo 800 Kč, jednou jsem se nechal ukecat na výměnu brzdové kapaliny a bylo to za 2 800Kč.

Ale objednaný servis a auto tam nestráví víc jak 2 hodiny.
:)

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 6 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Kia a Hyundai každých 15 tkm nebo rok. Ale cena Soul 409Kč, Ioniq 1900Kč. Bmw i3 rex 2 roky bez omezení km, cena 2100Kč.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak za 409 kc tj. 16 eur to by som aj kazdy pol rok rad absolvoval ale 178e co nijak raz nie je ani 409 kc ani 1900 kc ale 4540 kc....to je tak ako pri benzinakovi...kolega ma kia niro hybrid a platil 180e. Kdeze to tam u vas v akom meste robia prehliadky na soula ev za 409kc? Radsej pojdem na prehliadku k vam :-)

Olomouc

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele spetak

Leaf rok nebo 30k km, dá se nastavit upozornění.
Tak já byl včera na pravidelné servisní prohlídce s Leafem 1. Byla třetí - dvě,po roce, tahle poslední o dva měsíce dřív, protože jsem dřív ujel 30k km. Vždy vyměnili kabinový filtr a vloni na dvouleté měnili brzdovou kapalinu.
A tím jsem zřejmě u Nissanu skončil, bo tohle si mužu v garáži udělat sám. Ale prý se má měnit nějaký olej. Máte o tom někdo nějaký povědomí ???

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bohužel jde jen o peníze, stačilo by jít na prohlídku jen v případě výměny brzdové kapaliny tedy 1x za 2 roky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No doporučovat měnit pylový filtr po dvou letech, to jedině když by měl hoodně velkou plochu anebo malý roční nájezd.
U liifa je i rok hodně při 30 tis/rok a viděl bych to už tak po 15 tis km.

Je to dost velke? ;)
https://inhabitat.com/tesla-unveils-the-model-x-the-worlds-longest-range-electric-suv/tesla-modelx-elon-airfilter/

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele spetak

Saaakra velký .....
Vzhledem k tomu, že čím větší - tím déle vydrží, je otázkou, je-li to dobře.
Tím déle totiž budu s sebou vozit haldu bordelu, potažmo plísní.
A až přijde výměna, bude to jistě darda.
Snad vědí, proč to tak udělali.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

HEPA TMX každé 3 roky za $750 ... ;)

insideevs.com/tesla-model-x-gets-bioweapon-defense-retrofit-for-just-750/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak né už je jen za $500 * 22 = 10.000 CZK ;))

shop.tesla.com/us/en/product/vehicle-accessories/model-x-hepa-air-filtration-upgrade.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hmm fáftrmárketu dělá polský Filtron jen kabinový na Sko za 300CZK tak to by už šlóooo ;)

filtron.eu/en/find-a-filter?action=showFilter&formType=1&prodFrom=01%2F2012&vehicleMake=TESLA&vehicleModel=S&vehicleSubmodel=Electric&vehicleType=cars&backAction=showSubmodelFilters&partNumber=K+1325A

autodily-pema.cz/vyhledavani?search=5904608903259

Obrázek uživatele Kuk

"Mimo jiné i proto, aby dokázala, že elektrická vozidla potřebují méně častou údržbu než klasické vozy s konvenčními pohonnými jednotkami."

Toto někde oficiálně tvrdí v souvislosti s rušením pravidelných servisních prohlídek? Link?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To že elektromobily vyžadujou méně údržby je prostý fakt vyházející z toho, že mají výrazně méně pohyblivých dílů v pohonném systému a brzdy se méně opotřebovávají.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

bureše s žlutým povinně přimíchávaným sajrajtem dokošééé ;)

auto.cz/poslanci-chteji-zrusit-bioslozky-v-palivu-babis-to-odmita-128455

PS: podle schváleného zákona je letošní rok 2019 přechodný od NATURALU 95 (E5% žutýho sajrajtu) na E10% žlutýho sajrajtu ;) TZN, že se ubere dalších 5% benzínu a naleje se tam 5% žlutýho burešrajtu ;)

lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/z-pump-zmizi-natural-95-nahrada-bude-drazsi-a-muze-poskodit-starsi-motory.A170524_202850_firmy-trhy_ELE

auto.cz/co-budeme-tankovat-po-roce-2018-co-udela-10-biolihu-97714

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Do NATURALU jako benzínu se přidává u nás líh z obilí nebo cukrové řepy a takže to fakt není Babiš s řepkou, jak se snaží opozice vyvolávat hysterii v době nejlepšího růstu platů v Česku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

za Babisem ale temer zadna repka neni, tech par set hektaru na pude firem v jeho svereneckem fondu jsou zlomek, Babis ma ale ve svereneckem fondu firmy ktere ty slozky pro biopaliva zpracovavaji ;) na to se berou hlavne dotace neb se k tomu stat zavazal, navic v CR tento business ovladaj ty jeho firmy ve fondech z cca 90%

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je úplně fuk, řepka byla vod začátku volovina stejně jako limity co2. A všichni co sou stím sčuchlí sou potenciáně vinni, do jednoho pytle snima a něšetřit :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na jeden litr biosložky je také potřeba až 2500 litrů vody

auto.cz/poslanci-chteji-zrusit-bioslozky-v-palivu-babis-to-odmita-128455

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ADITIVACE ?? = pěkný sajrajt do vzduchu soudluzi ;)
PŘEHLED HLAVNÍCH ADITIV DO BENZINU A JEJICH FUNKCE

1. Přísady zvyšující oktanové číslo, což mohou být některé sloučeniny kovů (jelikož se již nesmí používat olovo, jsou to pentakarbonyl železa, karbonyl niklu, ferocen nebo tetraethylcín)

2. Detergenty neboli čistící přísady, které odstraňují úsady v sacím systému motoru. Jsou to amidy mastných kyselin, sloučeniny isobutylenu s anhydridem kyseliny jantarové, deriváty alkylfenolů a jiné dodávané naředěné vhodnými rozpouštědly.

3. Antioxidanty neboli inhibitory oxidace, které zabraňují tvorbě pryskyřic, když je benzin delší dobu vystaven světlu nebo vyšším teplotám. Lze použít např. alkyl-p-fenylendiaminy, alkyl-p-aminofenoly a alkylfenoly, které rozkládají peroxidové radikály.

4. Inhibitory koroze, kterou způsobuje v palivovém potrubí přítomnost vody. Mohou to být např. vyšší alkoholy, mastné kyseliny nebo jejich aminy, které vytvářejí na povrchu kovů tenký hydrofobní ochranný film zabraňující kontaktu s vodou.

5. Deaktivátory kovů, které katalyzují oxidační reakce a tím snižují účinek antioxidantů. Velmi účinné jsou sloučeniny mědi, příkladem přísady tohoto typu je N, N´-disalicyliden-1,2-propandiamin.

6. Mazivostní přísady. Dříve se do benzinu přidával olej v poměru 1:400, nyní se používají mazivostní přísady, které navíc snižují tření. Právě v tomto případě se pravý účinek této přísady může třeba na spotřebě projevit až po ujetí několika tisíc km.

Mezi dalšími látkami jsou ještě aditiva proti "zatloukání" ventilových sedel, přísady proti vymrzání vody z paliva neboli tzv. antiiceing aditiva, či aditiva omezující růst oktanového požadavku ;)

petrol.cz/aktuality/archiv/2014/46/premiove-benziny-versus-standard-4581.aspx

Tvl a tohle vsechno projde spalovacim procesem. Jeste si pamatuju jako dite jak vonel normalni benzin za 2kc litr. Je na case s tim spalovacim bordelem skoncit jinak nas to tu vsechny otravi

Obrázek uživatele Kuk

Ježíš ty si tak naivní jak volič anosráchů. A proč si myslíš že si ten estébák Bureš koupil v roce 2011 výrobnu biolihu? Aby si občas vyrobil štamprle a moh se s Milošem vožrat jako prase? Kdepák, koupil to proto, aby si z tvý kapsy na to moh vysát 5ti milijardový dotace co si vodklep, zatímco ty ho nadšeně volíš za koblihu a fandíš mu, aby si ještě víc nahrabal a vokrádal stát. :-///

Babišův Agrofert koupil výrobce biolihu Ethanol Energy
https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet-miliardaru/babisuv-agrofert-koupil-vyrobce-biolihu-ethanol-energy_201416.html?showTab=diskutovane

Zpracujou tam pšenici, kukuřici i řepu a ty si to leješ do nádrže ani vo tom nevíš. :)))
Víš starou belu a ještě tady poučuješ.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jsem na voze hledal nádrž a co bys řekl? Kurva oni mne okradli a žádnou nádrž tam nemám! Asi je půjdu zažalovat za podvod. Každej ňouma přeci ví, že na voze musí být nádrž aby ty biosračky bulo kam lít! Maximálně jsem našel nádržku na okenní sračkol. Do toho teď už liju H2O z vokapu. A na tom milá kobliho nemá šéfministr ani kačku. Pravda v zimě jsem tam tak litr modrého Kameňáku nalil.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a to sis vycucal jako z kerýho prstu?? agrofernet je agrofernet a je s podivem že holt i ty rumuni to dneska umějí vyrobit snad líp :)))

youtu.be/Ny39CHjEs7A?t=797

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale noo, toto nerobte. Kde budeme davat peniaze za predrazeny olej a pocuvat ako sa nieco opravit neda alebo to oni nerobia a pod. Asi spisem nejake memoare aby sa mali deti o par rokov co na dejepise ucit.

Zajimavy zpusob jak resit nedostatek servisu. Ale jinou moznost asi v tuhle chvili nemaji.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hmmm fakt parádní politika jak ušetřit... Doteď se poloosy měnili záručně při 40.000 a podruhý při 80.000 km (záruka je 80.000 km) Takže ted když zavčasu nepojedete do servisu a přetáhnete platíte si poloosy za 60.000 CZK ze svýho. A stejně tak když si koupíte TEZLU z bazaru bez servisky, To není řešení problémů TEZLY, to lidi jen nasrrr ještě víc a poškodí značku ještě víc! by mě zajmalo jesi tyhle VOLOVINY NAVRHUJE ELON nebo už ten jím nekontrolovaný manenažerment ?? ;)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/tesla-model-x/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To asi hovorite o Peugeote. Tam som poloosi menil asi raz za 20 000km ak som mal stastie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no právě že nee ;)

hybrid.cz/tesla-ukazala-model-y-ustupuje-od-planu-na-zavirani-obchodu-zdrazuje#comment-183774

hybrid.cz/tesla-ukazala-model-y-ustupuje-od-planu-na-zavirani-obchodu-zdrazuje#comment-184190

Obrázek uživatele Josef

Jak je to s těma poloosama? Mě se to nezdá, že by to měnili neustále jak na běžícím pásu. To by Rich už na youtube hlásil, že se to furt s...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jé ted koukám že sem si článek špatně přečetl PARDON ;) todle sou roční prohlídky, to něco jinýho než 40.000 pravidelná. Ty poloosy Performance řeší pan Michelin jak náš primární zdroj, měl jet na 3tí servisku po 85.000 km a uvídíme jaký nám podá hlášení. Já stále pátrám o uceleným souhrnu/tabulce průměrů servisních záručních zásahů S/X ale nic moc je to jak z chlupatý deky

Obrázek uživatele Kuk

Jo neumíš číst a šíříš tu furt dokola kraviny jak na běžícím pásu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nojo Koudelka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no to si moc nefandi, zas tak vod věci to nebylo :) žádný kraviny, reálije vo kterejch lidi neměli šajnu a akcije ti padáááááj :))

Obrázek uživatele Josef

Tak mají to přece na blogu Tesloopu, je tam několik aut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

něznáju odkaz by prosím byl?? pema furt nic ;)

autodily-pema.cz/autodily/tesla/model-x/p100d-awd-568kw/pohon-kol/hnaci-hridel

Obrázek uživatele Josef

https://www.tesloop.com/blog

Je tam nutné si projít jednotlivé příspěvky a v nich jsou odkazy na google online excelové tabulky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

joo díkas, koukám na něco sem namátkově kápnul... ale je to detektivní ingliš práce... nějaký český servisní buletínek kdyby místní kluci ze zkušeností dali dokupy, aby problémy byly jasně z tabulky vidět a každý se mohl rozhodnout jesi do to jde nebo na to nemá, anebo Vulíka na to pustit ;)

youtube.com/watch?v=Ny39CHjEs7A

Obrázek uživatele Kuk

Tomudle jelitu žádnou tabulčičku do ruky nedávejte nebo z toho vyrobí hoax jako prase.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vyKuk a jeho depky, copak ho tohodle žužuna poslední dobrou sele?? no co asi? TEZLI PADAJICI AKCIE !! A hledá vyníka ;) a moje kritický názory na tezlu posledních let na který tezla zvysoka srrrr a ho páli jako první :) NECHCE vědět, že lidi na ně kápli a podle toho se chovají a akcijé padájí přesně tam kam je teslí práce nasměrovala ;) A vyKuk hledá viníka :))) Houno svoctem tyjelito ;) To jako myslíš že se společnost dá voblbovat denekonečna ????? joo ahá tak to vše vysvětluje :))))))

Obrázek uživatele spetak

A ty mě posíláš zpátky do školy?
Gramatiku neumíš a proto schválně píšeš jako debílek ze čtvrtý třídy pomocný školy.
Kdyby se tak daly příspěvky filtrovat, to by byla paráda.
Nedalo by se to nějak nastavit, pane Horčíku ???

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Aby si to Horcik nepsal nakonec sam aby tady bylo rusneji.

Obrázek uživatele spetak

A sakra, to mě nenapadlo.
Tak to nám ho nevymaže !!

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prdlouši vobadva co :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nebotésé já se lepčit každá den :)) hele vobčas se mě pletou klávesy sory píšu na italský klávesnici má to trochu přehozený klávesy bez češtiny defakto píšu poslepu :)

Obrázek uživatele Krueger

Akcie padaj proto, aby si je mohli koupit i takovy m.r.d.k.y. jako ses ty Fanoušku Polooso :-)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak, vydělávat na servisu a elektřině je blbost, je to světově prověřená zkušenost, prodat auto a o víc se nestarat.

Koupim kone na elektrinu. Znacka: seno uz taky doslo
Radsi dobijeni na CCS nez chademo
Vlastni nabijecka alespon 3fazova nejlepe 4fazova
Dojezd na nabiti alespon z Prahy do Bukuresti
S dozivotnim free tankovanim u superchargeru
Prosim nabidnete

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

fajn tak ať ale uvolní servisní díly do áftrmarkete a ešopu!! potom to nebude výpalný. Jinak stejnak mušíš do stejnýho autorizáku kde tě pozáručně vodrbou ještě víc než na pravidelce ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

furt nic moc

autodily-pema.cz/autodily/tesla

Velice rozumné! Prevenci si každý může řešit dle svého uvážení.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.