Tchajwanská společnost KYMCO představila v Praze elektroskútry i novou elektromotorku

redakce - 20 Listopad 2019

Společnost Kymco z Tchaj-wanu přivezla na veletrh e-Salon v pražských Letňanech nové modely svých „chytrých“ elektroskútrů značky i-One i žhavou novinku v podobě elektromotorky RevoNEX.Elektromotorka RevoNEX přicestovala přímo z veletrhu EICMA v Miláně.

Elektromotorka RevoNEX přicestovala přímo z veletrhu EICMA v Miláně.
foto: Kymco

Elektroskútry Kymco i-One jsou navrženy pro každodenní využití v městském provozu. Jednoduchý a moderní design zaujme také velmi dobrým výkonem srovnatelným se spalovacími 125ccm skútry. Max. rychlost je až 74 km/h, což ocení zejména řidiči v městském a příměstském provozu. Při průměrné rychlosti 30 km/h lze ujet až 90 kilometrů na jedno nabití.

Elektroskútr i-One DX

Nabíjecí systému iONEX pro elektroskútry Kymco i_one nabízí řešení jak pro tradiční čerpací stanice, kde se zásobníky baterií dají umístit obdobně jako schránky na zboží z e-shopů, tak i pro zcela nová místa, kde byste dnes čerpání pohonných hmot nehledali. Filozofií firmy KYMCO je totiž umožnit výměnu baterií všude tam, kde je to přirozené – v obchodních centrech, na poštách, nádražích či hotelech. Všude tam se dá futuristicky vypadající skříň s náhradními akumulátory umístit. Speciálně ceněn pak může být iONEX v centrálách rozvážkových služeb či různých logistických firmách, kde čas hraje důležitou roli a kde není prostor pro zdlouhavé dobíjení.
foto: Kymco

Modely i-One jsou také vybaveny „chytrou“ technologií Noodoe IOT. Díky ní může řidič na panelu před sebou sledovat informace o aktuálním počasí či o nejbližší nabíjecí stanici.

Elektroskútr i-One DX

Elektroskútr i-One DX
foto: Kymco

S nově představenou funkcí Noodoe Journey může řidič rovněž uchovávat data o každé své cestě a sdílet je s řidiči po celém světě. Oblibu si tak i-One získává i u různých bike-sharingových start-upů, které kromě odolnosti sázejí právě na snadnou ovladatelnost a navigaci.

„Uvedení modelů i-One představuje pro společnost KYMCO další velký posun v oblasti městské elektromobility. Chceme i nadále pokračovat ve vývoji skútrů s nadčasovým designem a inteligentními technologiemi, u kterých bude kladen důraz na výkon a dlouhý dojezd, který si cení řidiči na celém světě,“ říká předseda společnosti KYMCO Allen Ko.

V Praze byl k vidění i elektrický naháč RevoNEX

Vedle představení nové řady elektroskútrů i-One přivezlo KYMCO do Prahy i žhavou novinku RevoNEX představenou minulý týden na veletrhu EICMA v Miláně. Elektrický naháč s rychlostí až 205 km/h je vybaven šestistupňovou převodovkou potřebnou pro plné využití potenciálu elektromotoru.

Elektromotorka Kymco RevoNEX

Elektromotorka Kymco RevoNEX
foto: Kymco

RevoNEX zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a od 100 do 200 km/h za pouhých 8,7 sekund. Ve městě, kde není řazení příliš potřeba, mohou řidiči využívat pouze první rychlostní stupeň, který umožní zrychlení až na 80 km/h.

Speciálně pro model RevoNEX vyvinulo KYMCO systém FEP (Full Engagement Performance), což je pokrokový systém řízení výkonu, který řidiči umožňuje sebevědomě využívat plného potenciálu motocyklu.

Při jízdě po nerovné vozovce nebo kalužemi vody, které se na silnicích v našich zeměpisných šířkách běžně vyskytují, nedochází k proklouzávání kol, a řidiči se tak mohou spolehnout na hladký zážitek z jízdy. Během náhlého brzdění v neočekávaných situacích zajišťuje FEP maximální trakci a zabraňuje zvedání zadního kola.

Elektrická motorka Kymco RevoNEX

Elektrická motorka Kymco RevoNEX
foto: Kymco

„KYMCO RevoNEX je o krok blíže k ideálnímu motocyklu, o kterém sní všichni novodobí silniční motocyklisté. Zkombinovali jsme více než dvě desetiletí zkušeností s výrobou elektrických vozidel a filozofii předního designu, abychom redefinovali, co mohou řidiči očekávat od nadcházející éry vysoce výkonných silničních motocyklů," uzavírá Allen Ko, předseda KYMCO.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

S nově představenou funkcí Noodoe Journey může řidič rovněž uchovávat data o každé své cestě a sdílet je s řidiči po celém světě.
takú app má aj inmotion (P1F) - a to stál iba €700.- samozrejme nemá žiadne zobrazovanie okrem sravunabitia.


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil