Systém na sdílení elektrických kol i-Go

Jan Grohmann - 04 Září 2011

Jste příznivci moderního designu, cyklistických kol a ? Pokud ano, tak tento projekt se vám bude určitě líbit. Představujeme vám městské i-Go, které vyniká moderním a „ekologickým“ designem. Kolo je osazeno nejmodernější technikou. Zmiňme například bezdrátové brzdy, nabíječku mobilních přístrojů nebo pohonný systém, jenž je ukrytý uvnitř konstrukce. Prostě vše, co potřebuje kolo pro jízdu ve městech nedaleké budoucnosti.Elektrické kolo i-Go

Elektrické kolo i-Go pro ekologickou dopravu po městě
foto: marc cardianl design

Projekt i-Go se nezaobírá jen kolem samotným, ale také řeší koncepci . Půjčovny kol sice již fungují v mnoha světových metropolích, ale sdílení elektrických kol je teprve v plenkách. První pokusné projekty fungují jen v litevském hlavním městě Vilniusu a ve švýcarském městě Nyon.

Avšak jak se stávají výkonnějšími, levnějšími a lehčími, tak i půjčování elektrokol nabírá na významu. Kola s elektrickým pohonem mohou být zajímavé především pro velká a rozlehlá města, která dbají na svou ekologickou pověst.

Kolo bude vyrobeno téměř výhradně z recyklovatelných materiálů. Konkrétně z plastu, gumy a hliníku. Tvůrci počítají s napojením systému na městské sběrny surovin, kde chtějí ziskávat materiál pro výrobu kola.

elektrické kolo i-Go
foto: marc cardianl design

Systém i-Go tak vlastně neřeší jen samotné elektrokolo nebo půjčování kol, ale jde o komplexní řešení od získávání surovin pro výrobu, přes půjčování kol až po konečnou samotného kola.

Tím jsme vlastně nakousli samotnou konstrukci kola. Hliník bude na kole sloužit jako nosný rám držící baterii a elektronické součástky. Zbytek kola bude z recyklovaného plastu. Plast byl zvolen díky tomu, že nerezaví, je trvanlivý, lehký a levný. Navíc je ho ve sběrnách surovin vždy dostatek.

Každý by rád žil ve městě, které je čisté, moderní, ekologické, netrpí hlukem nebo se nedusí výfukovými zplodinami. Právě pro takováto přívětivá města je projekt i-Go jako stvořený.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Další export z CADu na téma elektrokolo :( Jen houšť nereálných konceptů a designerových jerk-off, ale chudak zakaznik netuší, že tohle fakt nikdy jezdit nebude ani v půjčovně.

BTW - jedina funkční veřejná půjčovna elektrokol je ve Stuttgartu - Call-a-bike provozuje Deutsche Bahn, plati municipality (bratru 2 mil €).


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil