Šampionát Formule E má novou školní odnož

Jan Horčík - 25 Prosinec 2014

Šampionát závodů elektrických formulí Formula E spustil svou studentskou odnož. Jmenuje se "Formula E School Series" a její první závod se pojede během nadcházejícího ePrix v Buenos Aires dne 10. ledna 2015.auto Formule E studentská soutěž závod

Formule E bude mít také studentskou verzi soutěže
foto: Formula E

V rámci soutěže "Formula E School Series" se utkají týmy studentů z 10 místních škol. Budou mít za úkol postavit svůj vlastní závodní elektromobil a následně s ním vyrazit na 2,44 km dlouhou trať Buenos Aires ePrix v oblasti Puerto Madero.

Studenti mohou být ve věku 11 až 16 let. Jejich rodinní příslušníci navíc dostanou zdarma lístky k účasti na celých závodech Formule E a místní radnice poskytne dopravu zdarma. Alejandro Agag, šéf Formule E, si spolupráci s místními školami a úřady pochvaluje.

"Iniciativa má za cíl inspirovat mladé lidi k tomu, aby se začali zajímat o udržitelnou mobilitu a strojařinu, a krom toho to pro ně bude zcela jedinečný životní zážitek. Stejně jako ve Formuli E, i tady se závody zaměří na energetickou efektivitu a rychlost," řekl doslova Agag.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group