PSA otevírá v Maroku výzkumné centrum mobility budoucnosti

redakce - 27 Leden 2016

Skupina PSA Peugeot Citroën posiluje v rámci strategie Open Innovation své vztahy s nejlepšími univerzitami a vysokými technickými školami. A zakládá na africkém kontinentu výzkumné centrum OpenLab.auto PSA Peugeot Citroën a Open Innovation

Jedna z laboratoří OpenLab automobilky PSA Peugeot Citroën
foto: PSA Peugeot Citroën

TISKOVÁ ZPRÁVA

Skupina PSA Peugeot Citroën podepsala 25. ledna dohodu s pěti marockými univerzitami, dvěma americkými univerzitami působícími v Maroku, technickou vysokou školou se sídlem v Maroku a centrem pro přenos technologií na Mezinárodní univerzitě v Rabatu.

Podpis dohody proběhl za přítomnosti marockého ministra pro vysokoškolské vzdělávání a vědecký výzkum a francouzského velvyslance v Maroku.

Centrum OpenLab nazvané „Udržitelná mobilita pro Afriku“ se po čtyři roky bude věnovat výzkumnému programu věnovanému systémům udržitelné mobility se zaměřením na tři témata: elektromobil budoucnosti, obnovitelné energie a logistika budoucnosti.

Program bude využívat vědecké a odborné znalosti PSA Peugeot Citroën a odborné znalosti partnerských univerzit a bude se opírat o technologické platformy, které budou mít odborníci v Maroku k dispozici.

Skupina PSA Peugeot Citroën, která již založila centra StelLab (Science Technologies Exploratory Lean Laboratory) v Evropě, Asii a Latinské Americe, tak rozšiřuje jejich síť a hodlá pěstovat úzké vztahy s budoucími vědeckými středisky.

Partneři programu OpenLab „Udržitelná mobilita pro Afriku“ (Sustainable Mobility for Africa):

- Mezinárodní univerzita v Rabatu
- Univerzita Mohammeda V.
- Univerzita Ibna Tufajla (Kenitra)
- Univerzita Cadiho Ayyada (Marrakéš)
- Evropsko-středomořská univerzita ve Fesu (INSA EuroMéditerranée)
- Georgijský technický institut (Georgia Institute of Technology, tzv. GeorgiaTech)
- Mississippská státní univerzita (Mississippi State University)
- Technická vysoká škola École Centrale Casablanca
- Institut Lafayette

PSA Peugeot Citroën a Open Innovation

PSA Peugeot Citroën přijala strategii nazvanou Open Innovation, která zahrnuje budování a řízení vztahů s různými ekosystémy – od jednotlivců a podniků po akademickou obec a instituce.

V rámci „akademického“ ekosystému skupina vytvořila v roce 2010 StelLab, síť center OpenLabs a kateder vysokých škol. Cílem sítě StelLab je posilovat vědecké partnerství PSA s veřejně financovanými laboratořemi zapojenými do špičkového výzkumu.

Síť Openlab působí po celém světě, aby dokázala účinněji reagovat na společenské, ekologické a ekonomické výzvy spojené s „automobilem budoucnosti“.

Umožňuje tak spojovat výzkumné týmy a zdroje PSA Peugeot Citroën a jejích partnerské laboratoře.

tisková zpráva
 

Tak nejak. Kdo mel ruce nohy je uz davno ve Francii, NL, apod..Tim myslim ovšem legalni odliv mozku pred par dekádami..Ne v posledních 2 letech..

---

heros

Obrázek uživatele Radovan

Ježíši, ale to se Frantíci nechali napálit! Vždyť tam nikdo, kdo by zkoumal, nezůstal. Přece arabští a afričtí inženýři, doktoři, docenti, profesoři a další inteligenti už jsou dávno v Evropě. Třeba v Kolíně nad Rýnem jich bylo plné náměstí, tam měl koncern PSA zalovit. Říkala to paní Merkel a všichni pohlaváři EU, a ti to přece musí vědět! :-))

P.S. Ale možná se pletu, Aláh je veliký a určitě další inteligenty na zmíněné univerzity obratem dodal.

P.P.S. Jsem to ale nepozora. Vždyť podle obrázku je to jasné. Výzkum budou dělat do Maroka dovezené Evropanky. Ach ty výměnné pobyty......

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale Radovane , sice to do Hybridu.cz nepatří. Ale možná máte pravdu v tom, že je to podobná situace jaká byla v Československu v období 1948-1968! To také z republiky utíkali běženci do svobodného světa a zůstávali zde pouze Klausové, Zemanové, Stehlíkové a Nečesaní. A Český stát zachranují Kočí a Ransdorfové a Schwarzenberkové. Je opravdu smutné,když Čeští a Moravští vzdělanci nemají možnost zastávat profesní pozice v Tesle, Mercedesu nebo VW, možná tyto firmy mají obavu aby se Čeští vzdělanci neprojevili tak jako v projektu Tunelu Blanka,viaduktu ve Studence nebo Ostravské dálnici. A profesní profesionalita se v posledních dnech projevila v nákupu Policejních Hyundajích ix35 z Nošovic. Ano máte pravdu, nic nevíme o schopnostech Afrického nebo Jihoamerického kontinentu být srovnatelnými s Asijskými tygry bez nichž si už Svět nedokáže technický rozvoj představit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co je vo FR, DE, IT, ..atd ani nepripominaj. Staci zopar videi ako su ludia napadnuti v MHD, na ulici, a pod. A nic ine len asocialny pad europy do stoky, ma nenapada. To nie su ludia, ale sv... :-(

Markomane, mate cerveno před očima v této věci. Občas se mi to take stava..Ale rychle to prejde a hlavne se nepohybuji v te době v blizkosti pc...

---

heros

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group