Peugeot představil nový závodní hybrid - zatím ale jen virtuálně

redakce - 10 Říjen 2017

Při příležitosti vydání nové videohry Gran Turismo Sport pro PlayStation 4 odhaluje Peugeot novou verzi závodního hybridu Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo.auto Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo

S hmotností pouhých 825 kg, tj. o 175 kg méně než Peugeot L 500 R HYbrid Vision Gran Turismo, dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy.
foto: Peugeot

Dne 30. května 1916 vyhrál Peugeot L45, který řídil Dario Resta, legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho průměrná rychlost dosahovala 135 km/hod.

O 100 let později vzdal Peugeot a Peugeot Sport při 100. výročí tohoto úspěchu hold vítězství v Indianapolis vozem Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo.

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo splňuje stejně jako Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo požadavky a pravidla automobilových závodů.

Současně získal samonosnou karoserii z uhlíkových vláken. Největší snahu upíná Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo k účinnosti, a proto je opatřen spalovacím motorem i elektromotorem.

Nové Gran Turismo Sport pro PlayStation 4 vychází 18. října

Nové Gran Turismo Sport pro PlayStation 4 vychází 18. října
foto: Peugeot

Výkon spalovacího motoru je 580 koní, maximální otáčky dosahují 10 000 ot/min. Doplňuje ho elektrický motor o výkonu 170 k, takže celkový výkon vozu Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo je 750 koní.

Elektromotor je poháněn kapalinou chlazenou lithium-iontovou baterií. Sekvenční sedmistupňová převodovka využívá nejmodernější technologií závodních vozů. Celá pohonná jednotka je umístěna na zadní nápravě.

Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo

Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo.
foto: Peugeot

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo má brzdový systém s dvojitým hydraulickým okruhem a čtyřmi karbonovými kotoučovými vzduchem chlazenými brzdami, variabilní systém zavěšení náprav, které mění výšku karoserie podle rychlosti vozu, a kovaná hořčíková kola – vše bylo navrženo tak, aby byl vůz co nejlehčí a nejaerodynamičtější a dosahoval tak vynikající výkonnosti.

Ať už si vyberete jakýkoli z nich, oba tyto závodní stroje se dokonale přizpůsobí všem 17 destinacím a mnoha tratím, které jsou k dispozici ve videohře Gran Turismo Sport.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil