Paříž nakoupí 800 elektrických autobusů, jde o největší evropskou zakázku

Jan Horčík - 10 Duben 2019

Zatímco v Londýně zavádějí novou ultra-přísnou emisní zónu, Paříž na to jde od lesa. Chystá nákup 800 elektrických autobusů.auto Paříž autobusy elektrické elektrobusy

Paříž bude v července až srpnu 2024 hostit letní Olympijské hry a chce na to připravit i svou hromadnou dopravu.
foto: Free-Photos, licence Pixabay

Paříž patří spolu s Madridem, Athénami, Londýnem či Mexico City k těm světovým velkoměstům, které dlouhodobě avizují snahu o snížení emisí. Pařížský dopravce RATP nyní podniká konečně i konkrétní kroky.

Staré dieselové autobusy hodlá nahradit osmi sty novými elektrobusy. A to do července 2024, kdy se mají v Paříži uskutečnit letní Olympijské hry. Tendr na dodávku autobusů v hodnotě 450 mil. eur vyhrály společnosti Heuliez Bus, Bollore a Alstom.

Dodávka prvních 150 elektrobusů by se měla uskutečnit do konce roku 2022. Už dříve pařížská radnice prohlásila, že od roku 2025 bude nakupovat už jen elektrické autobusy.

V současné době v Paříži jezdí 4700 autobusů. Z toho 950 je hybridních, 140 využívá biopaliva a 83 je elektrických. Pro srovnání, čínský Šen-čen provozuje flotilu více než 16 000 elektrobusů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zakázka zjevně připravená speciálně na kompletní rekonstrukci zastaralé francouzské autobusové továrny během let 2020-21 na čistě jen elektrobusy.
Na Západě prostě není většina průmyslu díky propasti mezi nafrněnými manažery a zbytkem často migrantských pracovníků schopná modernizovat kontinuálně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

autobusy dízldíry PAŘÍŽské :

3500 dízlových kraksnobusů
950 hybridních
140 E85
83 elektrických....

katastrofální bída makronko, to by chcalo vylepšit páč na rudý rejžáky nemáš ani vomylem :))))))

kcc-hho.webnode.cz/business/france/

Obrázek uživatele Alien5

OFF black hole : https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Dr20f19czeE

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.