Nissan spouští výrobu elektrické dodávky e-NV200

redakce - 07 Květen 2014

Společnost Nissan zahájila výrobu druhého 100% elektrického vozu. Model e-NV200 bude k dispozici ve verzi pro přepravu osob i jako lehké užitkové vozidlo. Jde v pořadí o druhý sériově vyráběný elektromobil Nissan.auto elektromobily výroba elektromobilu elektrické dodávky Nissan e-NV200

Výroba elektromobilu (elektrické dodávky) Nissan e-NV200
foto: Nissan

Slavnostního ceremoniálu spuštění výroby nové elektrické dodávky Nissan e-NV200 se zúčastnili španělský ministr průmyslu José Manuel Soria, katalánský prezident Artur Mas a starosta Barcelony Xavier Trias. Hosty přivítal ředitel společnosti Nissan pro plánování Andy Palmer.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Investice do výroby modelu e-NV200 v Barceloně dosáhla částky 100 milionů eur. Celkem společnost Nissan investuje do španělských závodů 431 milionů eur. Vůz se zpočátku bude vyvážet na zhruba 20 světových trhů, včetně japonského.

Stejně jako v případě Nissanu LEAF se počítá s tím, že po spuštění modelu počet trhů pro vývoz poroste a expanze elektromobilů Nissan bude pokračovat.

Významným hostem na akci byl také ředitel společnosti Nissan Motor pro plánování Andy Palmer, který událost komentoval těmito slovy: „Toto je pro společnost Nissan průlomový den. Spouštíme výrobu druhého plně elektrického vozidla. Děje se tak v době, kdy je technologie elektromobilů již považována za zavedenou. Mnoho konkurenčních společností teprve začíná s výrobou svého prvního elektromobilu, zatímco Nissan může těžit z výhody prvního kroku. Jsme hrdí na to, že Nissan LEAF je světově nejprodávanějším elektromobilem, díky kterému si tichou a plynulou jízdu elektrického vozu užívá přes 110 000 spokojených zákazníků."

Barcelona se stane prvním městem na světě, které spustí výrobu modelu e-NV200 ve verzi 100% elektrického taxi, což je podle Palmera pro město nezbytně důležitým krokem: „Elektrické taxi e-NV200 je významným počinem, vezmeme-li v úvahu rekordní úrovně znečištění v Londýně či Paříži. Zavedení významného počtu vozů s nulovými emisemi do ulic Barcelony zajistí čistší ovzduší, což ocení všichni obyvatelé, návštěvníci i turisté. Jsme přesvědčeni, že pokrokově smýšlející městské rady budou usilovat o to, aby v následujících letech z těchto výhod těžily i jejich obvody."

Pro starostu Barcelony je zahájení výroby nového elektromobilu a partnerská dohoda mezi společností Nissan a městem „součástí strategie pro Barcelonu a její metropolitní oblast, která má upevnit pozici Barcelony jako centra nového městského ekonomického modelu založeného na inovaci, technologiích a udržitelnosti".

„Naše město se strategicky soustředí na sektory, které jsou zásadní pro budoucnost, a elektromobily představují jeden z nich. Rovněž pracujeme na tom, aby naše město bohatlo a jeho ekonomika a průmyslový sektor sílily. Tím podnikáme velmi důležitý krok kupředu, který zlepší kvalitu života našich občanů."

Generální ředitel a viceprezident výrobních závodů Nissan ve Španělsku uvedl: „Barcelona má tu čest vyrábět druhý plně elektrický vůz společnosti Nissan. To je výsledkem mnoha let tvrdé práce a zdokonalování, které jsou zásluhou zdejšího týmu. Je to podruhé, co ve Španělsku vyrábíme model, který je určen k vývozu zpět na domovský trh Nissanu do Japonska. Moji kolegové v závodě dosáhli fantastického úspěchu."

Továrna v Barceloně je jediným místem na světě, kde se elektrický model e-NV200 bude vyrábět. To znamená, že se odtud bude vyvážet do celého světa, včetně Japonska. První vůz vyvážený na tyto trhy se vydá na cestu v červnu.

tisková zpráva
 
Obrázek uživatele honYa

Je to tak, BMW může zavádět uhlíkové kastle, ale "lidový vůz" to není. Z vývoje v EV za posledních 5 let mám radost - plní se vše, co bylo v expertních médiích kolem roku 2009 řečeno. Kéž je stejně úspěšných i těch následujcích 5-6 let do roku 2020, to jsou plánovány už opravdu z dnenšního pohledu technologické majstrštyky - články s více jak 300 Wh/kg, sjednocená infrastruktura, články vyrobené bez vzácných kovů, pokrok ve V2G, více car-sharingu, začlenění solárů a vůbec OZE...

---

honYa

Dobrá zpráva pro Spanělskou ekonomiku, která potřebuje nastartovat. A dobrá zpáva i pro Nissan, protože to znamená, že Leaf je úspěšný model.

---

hariprasad

Jo jo Leaf podle mne nastartoval prodej elektromobilů. Což ukazuje prodej více než 100 tis. kousků. Tesla Model S to zase odstartovali v luxusní třídě.
Jak dnes říkám kolegům, moje další auto už doufám bude elektromobil.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily