Nissan prodal v USA už 50 000 elektromobilů Leaf

Jan Horčík - 28 Květen 2014

Japonský Nissan aktuálně oslavil dodání jubilejního 50 000. elektromobilu Nissan Leaf zákazníkům v . Auto si koupila rodina z Texasu. Celosvětově se prodalo už přes 115 000 Leafů.auto Nissan Leaf globální prodeje 115 000, prodej v USA 50 000

Nissan připravil u příležitosti dosažení hranice 50 000 prodaných kusů v USA zajímavou infografiku. Zbytek v článku.
foto: Nissan

Todd a Lisa Boltovi z Dallasu (Texas) jsou těmi, kdo od automobilky Nissan obdrželi 50 000. elektromobil Nissan Leaf prodaný ve Spojených státech. Texas se v posledních měsících stal zajímavým růstovým trhem pro elektrická auta, a tedy i Leaf.

Mimo jiné i díky nové daňové slevě ve výši $2500 (navrch k federální dotaci $7500) a možnosti elektrická auta zcela zdarma dobíjet u veřejných dobíjecích stanic.

"Kromě toho, že nemusíme kupovat benzín, nás Leaf zaujal prostě i tím, jak se řídí," svěřil se Todd Bolt, který pracuje jako farář ve městečku Southlake. A zaujal i jeho spolupracovníky. V Boltově okolí je dalších 20 elektromobilistů, kteří Leaf vlastní.

auto Nissan Leaf globální prodeje 115 000, prodej v USA 50 000

foto: Nissan

S více než 115 000 prodanými kusy je Nissan Leaf jednoznačně nejprodávanějším elektromobilem v historii. Dostupný je již také v České republice, a to za cenu 715 000 Kč. Na jedno nabití ujede 130-160 km a z běžné domácí zásuvky se dobije během čtyř až osmi hodin.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co dodat, keby mi vlada odpustila 10.000 Eur na daniach a nabijanie garantovala zadarmo, hned zajtra by som si ho siel objednat.....asi tak.

Obrázek uživatele Jolinar

na obrazku je nearly 115.000, ne over :-)
ale to je drobnost...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Však je to tak už pár dní stará zpráva, takže během těch pár dní se určitě hranici podařilo překročit, což jsme v textu zohlednili :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

jo taaak ;-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group