Nissan přivádí elektromobily do světa VIP

redakce - 24 Září 2014

Krátce po uvedení 100% elektrické dodávky Nissan e-NV200 přichází Nissan jakožto přední světový výrobce elektromobilů s novým konceptem vozu s nulovými emisemi. Luxusní vůz pro kyvadlovou přepravu „E-VIP" nese označení "Nissan e-NV200 VIP".auto elektrická dodávka Nissan e-NV200 VIP

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 VIP
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

  • Luxusně vybavený 100% elektromobil pro kyvadlovou přepravu VIP cestujících
  • Prvotřídní komfort a klid pro obchodní a VIP pasažéry
  • Interiér v provedení z černého dřeva v klavírním laku a bílé kůže
  • 21,5" monitor s možností připojení telefonu a tabletu
  • Přístup do všech koutů města s nulovými emisemi

Konstruktéři proměnili plně elektrickou osobní dodávku e-NV200 Evalia v „limuzínu" s nulovými emisemi, ideální pro kyvadlovou přepravu u pětihvězdičkových hotelů nebo přepravu vysokých manažerů u ekologicky uvědomělých firem.

Absence emisí znamená, že vůz může zajíždět nejen do všech současných i budoucích bezemisních zón, ale i dovnitř budov pro dokonalé pohodlí a diskrétnost.

Pod dramaticky vyhlížejícím dvoutónově řešeným exteriérem se skrývá sofistikovaný a luxusní interiér. Sedadla jsou potažena bílou kůží prvotřídní kvality s modrými zvýrazněními, které kontrastují s převážně černou spodní částí kabiny - čalounění a koberečky jsou černé a povrch ovládacích prvků má černé provedení s klavírním lakem. Horní část kabiny, včetně stropu, rámečků oken a krytů sloupků, je bílá, což přispívá ke vzdušnému dojmu.

Ve voze jsou jen čtyři sedadla - dvě vpředu a dvě „klubová křesla" vzadu. Ta jsou vybavena integrovanými bezpečnostními pásy, loketními opěrkami a výsuvnými opěrkami pro nohy.

Umístěním zadních sedadel dostatečně za úroveň posuvných bočních dveří byl nejen maximálně usnadněn přístup do prostoru pro cestující, ale také se tím zvětšil prostor pro nohy, aby si i ti nejvyšší cestující mohli dopřát neuvěřitelný komfort. Za sedadly zůstal dostatečný prostor pro zavazadla, takže koncept e-NV200 VIP je ideálním řešením pro letištní přepravu.

Cestující vzadu zabaví 21,5" monitor s DSP, který umí přehrávat disky z palubního přehrávače DVD nebo zobrazovat aplikace, filmy nebo jiné snímky ze zařízení iPad nebo iPhone cestujících prostřednictvím připojení Bluetooth.

Středový panel mezi zadními sedadly obsahuje ovládací prvky monitoru a osvětlení kabiny a skrývá také chladničku na nápoje. Velká střešní lampička decentně osvětluje prostor zadních sedadel a každé sedadlo má vlastní čtecí lampičku.

Vpředu byla standardní sedadla vozu e-NV200 upravena potažením stejnou bílou kůží a všechny povrchy ovládacích prvků mají provedení s černým lakem.

Mechanicky si koncept uchovává standardní provedení. Pohání jej stejný střídavý synchronní elektromotor o výkonu 80 kW a vyspělá 48článková lithium-iontová baterie, které byly vyvinuty pro vozy a e-NV200.

Spolehlivost hnacího ústrojí prokázaly vozy Nissan LEAF, které od svého uvedení na trh globálně najely už přes 750 milionů kilometrů. Hodnota dojezdu se bude blížit homologovanému dojezdu sériově vyráběného vozu a lze ji snadno a rychle zvýšit pomocí kterékoli z více než 1 200 stanic pro rychlé nabíjení rozmístěných po celé Evropě, stejně jako je tomu u standardního modelu e-NV200.

„Vůz e-NV200 Evalia je už nyní mimořádně tichým a pohodlným vozidlem a tento koncept vše posouvá ještě dále na novou úroveň. V této fázi je koncept e-NV200 VIP pouze představou, avšak ta může podnítit skutečný zájem provozovatelů luxusní kyvadlové přepravy pro VIP cestující," uvedl Dany Boulenger, globální ředitel společnosti Nissan pro užitkové vozy.

„Podle poptávky pak mohou být některé jeho prvky snadno nabízeny jako dodatečné přestavby," dodává.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já preferuji klasiku, mám transita už dva roky a jsem spokojen. Když jsem se ale rozhodoval, jakou značku koupit, prvně jsem zkusil a vyplatilo se. Pokud chcete být obezřetní, taky vyzkoušejte, doporučuji nejlevnejsi-pujceni-dodavky.cz, od nich jsem půjčoval já a jejich servis byl bezproblémový a cena velmi rozumná.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já mám ve všech autech kůži a už nic jiného bych nikdy nechtěl

Obrázek uživatele JIP

Nechapu co delaji v eko aute ty mrtvoly nasich bliznich. Doufam, ze je text jen nekompletni a kuze v interieru je jen imitace. Osobne nesnasim kuzi v interieru. Jestli si zakaznik musi standardne priplacet za vrazdu a nemuze si sam vybrat lepsi a vetsinou levnejsi alternativy, tak mi to moc futuristicky nepripada.

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil