McLaren: do roku 2025 budou všechna naše nová auta hybridy

Jan Horčík - 02 Červen 2014

McLaren aktuálně s Porsche soupeří o titul nejdražšího a nejostřejšího hybridu. Proti Porsche 918 Spyder staví ultimátní novinku McLaren P1. Oba jsou hybridy. Šéf McLarenu aktuálně dokonce prohlásil, že do deseti let budou všechna auta značky hybridy.auto McLaren P1 supersport hybrid

Hybridní supersportovní auto McLaren P1
foto: McLaren

Kdo by to byl ještě před pěti lety řekl. Přední symbol supersportovních vozů, automobilka McLaren, uvádí na trh svůj historicky první hybrid, supervýkonný McLaren P1. A zcela jistě není poslední. Ba naopak.

Magazín Edmunds měl aktuálně možnost hovořit s šéfem automobilky McLaren, Mikem Flewittem. Ten řekl, že automobilka si nehodlá "šetřit" hybridní pohon pro své nejvýkonnější vozy. Naopak jej chce integrovat do celé své nabídky, a to nejpozději během následujících deseti let.

Už příští rok má McLaren na autosalonu v Ženevě představit "levný" supersport prozatím kódově označovaný jako P13.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Všechno to je jenom o správném marketingovém uchopení. Dokud byl hybrid jenom v Priusu, tak byl terčem posměchu, všichni byli přesvědčeni jak je to nanic a slepá větev vývoje. Když se hybridní část dostala pod kapotu F1, tak je najednou všechno jinak a všichni touží po knoflíku KERS. Možná by to s elektromobilní formulí fungovalo stejně.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station