Lexus ukázal funkční hoverboard

Jan Horčík - 24 Červen 2015

Japonská značka Lexus si nedávno poněkud nabourala renomé svými pochybnými reklamami, ve který shazovala elektromobily. Reputaci u mladé generace si teď nejspíš chce napravit projektem hoverboardu.auto Lexus hoverboard

Hoverboard neboli vznášející se skateboard je v poslední době čím dál tím častějším zjevem na technologických serverech
foto: Lexus

Předně musíme upozornit, že nejde o hoax. Ihned poté, co Lexus uvolnil stylové video s designově skvěle navrženým hoverboardem, přiletěly do Lexusu desítky a stovky dotazů na reálnost projektu. Lexus údajně potvrdil, že jde o skutečný projekt.

Automobilka dokonce připravila speciální web na kterém vysvětluje, že vznášející se prkno funguje na principu tekutým dusíkem chlazených supravodičů a je vyrobeno z bambusu.

Stejně jako nedávno představený hoverboard Hendo ale vyžaduje, aby pod povrchem dráhy kde jezdí byl kov. Další informace prozatím nejsou k dispozici, ale Lexus bude průběžně vypouštět nové střípky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já myslel, že v automobilkách pracují chytřejší lidé. Tento jev jsme zkoušeli na střední škole před 10 roky. Byla vytvořená malá vlaková dráha, kde se na magnetickém polštáři za použití tekutého dusíku vznášel vláček a po popostrčení se vláček pohyboval. Zde je podobné video: youtube.com/watch?v=TeS_U9qFg7Y
Asi bych mohl jít pracovat z fleku do Lexusu, když jsem na stejné úrovni znalostí. :-DDDDD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no hlavne ze je ten werbung na betone kde pasli kone.
by som chcel vidiet ako to drzi smer, ako dlho to vydrzi dost schladene a aku to ma nosnost.

Obrázek uživatele Jolinar

Predstava, ze bych mel dolevat tekuty dusik pokazde kdyz se chci projet me vubec nelaka...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2015, návrad do budoucnosti 2
To celé vzniklo jen díky internetu, nebo spíš tomu že někdo chtěl připomnout co všechno se (ne)splnilo z těch filmů. A taky jiných.

Masová záležitost to nebude, ale umím si představit, že vznikne něco jako skejtparky pro toto, je otázka jestli se to udrží, nebo jestli to bude jen hype, nebo jestli jen technologická kuriozita. Na druhou stranu v případě konstrukce vesmírných lodí se simulovanou gravitací (rotující trup), proč ne. To je ale před námi tak pár dekád vývoje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prozatim to postrada to co od skate clovek ocekava, na jizdu po rovince asi dobry, ale kdo dnes na skejtu jezdi po "rovince"? na to jsou urceny spise longboardy

Pokud nemáte vyzkoušené, jak se supravodiče chovají, proč předjímat? Naopak se domnívám, že to bude umět věci, jaké normální skateboardy neumí.
Problém vidím v tom, že takový board bude vyžadovat speciálně upravenou plochu (asi) s feromagnetickými vlastnostmi. Polopatě řečeno, to bude chtít hodně železa. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

opravdu veris ze se vahou a obratnosti dostanou na uroven dnesnich skateboardu?

ja prozatim vidim tezkopadnou vec vhodnou tak maximalne na jizdu po "rovince" , i jen dostat takovou vec do par desitek cm nad zem kvuli nejakemu triku bude asi vyzadovat hoodne sily, nebo sjet s tim zabradili, jakou asi bude mit zivotsnot na prosoupani ta schranka na supravodice a tekuty dusik?

jako jo, jako ukazku zajimave techniky to beru, ale pro skateboarding v jeho hlavnim smyslu je to daserict nepouzitelne, tam se spoleha prave na tu jednoduchost a moznost si s tim delat triky vpodstate kdekoli i mimo skatepark

Uplně žasnu co lidi dokážou vyplodit za kritiku.

Jde o první prototyp nějakého zařízení, který ani pořádně nikdo neviděl a už to lidi kritizují, že s tím nejdou dělat triky na zábradlí? A k de je ta trocha inteligence, co bych od lidí čekal?

To je jako kdyby u prvního prototypu letadla, resp. nějakého létacího stroje hned říkali, že s ním nejdou dělat piruety a proto je to na prd a nikdy se to nebude používat.

Ach jo lidská hloupost je opravdu nekonečná.

Tohle je jen ukázka toho co jde udělat a může se to vyvynout v něco co se za XX let bude prodávat, nebo to jako mnoho jiných vynálezů zapadne do propadliště dějin. Ale to teď nikdo opravdu nemůže vědět.

A můžeme být rádi, že někdo něco takového vůbec zkokuší, protože tím se dostáváme dopředu. Kdyby si každý řekl, že to je naprd a že s tím nejde skákat, tak by jsme stále skákali po stromech....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ha, první prototyp? A toto je co z roku 2007, tedy 8 roků staré video????????!!! : youtube.com/watch?v=TeS_U9qFg7Y

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je to davno prezentovany kvantovy jav dusikom podchladeneho magnetu na kovovej podlozke.

je to len magnetizmus.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ja v tom vyuziti a budoucnost vidim, ale jinde nez na skateboardu ;)

a taky si nemyslim ze neco takoveho pritahne mlade lidi ke znacce Lexus ;)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol