Lexus pomohl navrhnout vesmírnou loď pro epické sci-fi Valerian

redakce - 23 Červen 2017

Na oslavu spolupráce na novém výpravném sci-fi filmu Valerian a město tisíce planet režiséra Luca Bessona nechává výrobce luxusních vozů Lexus nahlédnout za oponu spolupráce na vesmírném plavidle Skyjet. Lexus Skyjet Valerian vesmírná loď epické sci-fi film

Valerian a město tisíce planet je připravovaný americko-francouzský sci-fi film režiséra Luca Bessona. Je založen na legendárním francouzském komiksu z roku 1967. Lexus pomáhal vytvářet vesmírnou loď hlavního hrdiny.
foto: Lexus

Automobiloví i filmoví fanoušci tak mají možnost proniknout do tajů vývoje vesmírné lodi Skyjet a kreativního procesu, během kterého Lexus s Lucem Bessonem a jeho týmem návrhářů spolupracoval na velkolepém uvedení jednomístného stíhacího letounu budoucnosti na stříbrné plátno.

Seriál o designu a technologiích, dostupný prostřednictvím webových stránek Lexus International, ukazuje cestu plavidla Skyjet od původního konceptu a vizionářských nápadů režiséra Bessona až po vizualizaci návrhářem konceptů Benem Maurem ve spolupráci s automobilkou Lexus. Ta stvořila vůz zapadající do Valerianova světa budoucnosti.

Zážitkem je krátké video ‘Making of’ v délce 90 sekund, které je součástí delší série a zároveň exkluzivním nahlédnutím do zákulisí plavidla Skyjet ve společnosti režiséra Luca Bessona a herce Dana DeHaana, představitele hlavní postavy Valeriana.

Video obsahuje také odborný komentář producentky Virginie Besson-Sillové, dále Bena Maura, návrháře konceptu Valeriana, a Takeakiho Kata, hlavního konstruktéra automobilky Lexus.
 
„Technologie se budou neustále posouvat a spousta věcí v daleké budoucnosti je zatím naprosto neurčitá. V Lexusu se ale neustále snažíme si je představovat. Auta budoucnosti možná budou létat ve vzduchu, ale jako luxusní značka považujeme za zásadní, aby i nadále vyvolávala emoce,“ komentuje Takeaki Kato, hlavní konstruktér značky Lexus.

Při návrhu interiéru koncepčního modelu se Valerianův kreativní tým inspiroval vizí budoucích technologií Lexus v oblasti umělé inteligence a vyspělých uživatelských rozhraní.

Tato vize přitom zhmotňuje ambice značky navrhovat takové vozy, které budou doslova prodlouženou rukou řidiče, a umožní mu tak ovládat vůz jednoduchými gesty, jako např. prostřednictvím technologie hologramů konceptu LF-FC, nebo dokonce vlastními myšlenkami.

Ve finálním návrhu plavidla Skyjet se odráží upravená verze charakteristické „vřetenovité“ masky chladiče Lexus a ztvárnění světlometů připomínajících světla z kupé Lexus LC 2017, to vše zabalené do sportovní aerodynamické karoserie.

Součástí scénáře je navíc smyšlená energetická kapsle budoucnosti, která se inspiruje výsledky automobilky Lexus v oblasti pokrokových technologií vodíkových palivových článků.

Fanoušci se mohou těšit na nový propagační materiál Lexus Skyjet, který je další exkluzivní ukázkou plavidla svištícího Valerianovým světem. Nyní se prezentuje ještě před netrpělivě očekávaným celosvětovým uvedením snímku Valerian a město tisíce planet do kin dne 21. července 2017.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Alien5

No tak kdyz uz jsme u scifi Chris roberts ktery stoji za legendarnim Wing commanderem dela na hre Star citizen a maji tam ted jednu peknou Alien motorku : 26 minuta:

https://www.youtube.com/watch?v=STwVI6_xWqc&t=1587s

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavně ty křídla budou ve vesmíru hodně potřeba ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejspíš má schopnost přistát na planetě. To je snad logické.

Obrázek uživatele Kuk

Jo to už jsem někde viděl :D

http://www.heyuguys.com/images/2014/06/Predator-Face.jpg

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

Tak tento vůz mě ničím neokouzlil.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil