Jezdit na CNG je stále výhodnější

Petr Soukup - 25 Květen 2011

V době, kdy ceny benzínu a nafty atakují stále nové rekordy a každá cesta autem se citelně prodraží, vyvstává otázka, zda bude zdražovat také stlačený zemní plyn (CNG). Zeptali jsme se Marka Veselého z Pražské plynárenské.  
Fiat Multipla CNGfoto: Hybrid.cz

„Dle dostupných informací nebudeme s cenou CNG do konce roku 2011 hýbat,“ prozrazuje Veselý. Přitom právě Pražská plynárenská na svých stanicích drží ty nejnižší ceny z celé České republiky - 21,20 Kč s DPH.

Spekulace o možném zdražení se začaly množit před několika týdny, kdy největší tuzemský dodavatel plynu RWE oznámil zdražení pro domácnosti v průměru o téměř deset procent. Jenže chyba lávky. Podle našich informací ceny u plnicích stanic pod hlavičkou RWE vůbec nesouvisí s plynem pro domácnosti, ale odráží vývoj benzínu a nafty. Navýšení ceny nafty o jednu korunu má za následek zdražení asi o 35 haléřů u plnicí stanice RWE.

Detail kompresorufoto: Hybrid.cz

Od dalších provozovatelů zatím žádné informace o předpokládaném vývoji cen CNG nemáme, jisté je pouze jedno: rozevírající se nůžky mezi konvenčními palivy a stlačeným zemním plynem výrazně zkrátí dobu návratnosti investice na pořízení spalujícího zemní plyn. To už je samo o sobě dostatečnou motivací, Pražská plynárenská však přichází s dalšími příjemnými pobídkami.

Stačí splnit tři poměrně jednoduché podmínky, a sice – být zákazníkem Pražské plynárenské pro odběr plynu v kategorii Domácnost či Maloodběratel, pořídit si jejich tankovací CNG kartu a nemít vůči společnosti žádné pohledávky z minulosti.

Odměnou za výše zmíněné potom bude 10% sleva z celkové měsíční faktury za CNG zakoupené u všech plnicích stanic, které jsou připojeny do systému CNGCard na území ČR a navíc poukázka na benzín v hodnotě 300 Kč v síti Benzina každý měsíc.

Na území hlavního města, kde je CNG nejlevnější, potom vyjde 1 kg stlačeného na 19 Kč s DPH, což po přepočtu odpovídá tankování benzinu za necelých 14 korun! Ani mimopražští však nemusí zoufat. Desetiprocentní sleva srazí ceny i těch nejdražších stanic pod 22 Kč za kilogram a hlavně – díky otevřenému trhu může být zákazníkem Pražské plynárenské kdokoli z celé České republiky, nejen pouze obyvatel hlavního města, jak praví hluboce zakořeněný mýtus.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

uvidime dokedy vydrzi absencia spotrebnej dane...

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group