Hyundai navyšuje výrobu elektromobilu Kona Electric

Jan Horčík - 22 Listopad 2018

Výroba elektromobilu Hyundai Kona Electric (test) začala už letos v květnu, ale pouze malosériově stovky kusů. Už minulý měsíc ale Hyundai vyrobil 4600 kusů.auto elektromobil Hyundai Kona Electric

Elektromobil Hyundai Kona Electric
foto: Hyundai

Právě dostupnost elektromobilu Hyundai Kona Electric považovali mnozí za jeho největší slabinu. To by se teď mělo změnit s tím, jak v jihokorejských továrnách Hyundai začíná výroba stoupat.

Hyundai se zaměřuje, podobně jako Tesla s elektromobilem Tesla Model 3, nejprve na výrobu výkonnější a dražší 64kWh verze elektromobilu Kona Electric. Dojezd této verze dosahuje 482 km WLTP, ale běžně lze přesáhnout 500 km.

Kromě elektromobilů Tesla jde o jedno z prvních elektroaut, která toto, navíc v rozumné cenové hladině, umožňují. Není proto divu, že o auto je zájem jak v Evropě, tak v USA. Většina prvotní produkce směřovala, a to není žádné překvapení, do Norska.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To auto se 64kWh baterií do určité míry postrádá ekonomický smysl - je výrobcem prezentováno jako auto do města (de facto nemá kufr, šílená středová konzole je při delší jízdě velmi nepříjemná,...) a přitom má dojezd přes 400 km. Těšil jsem se na ni, ale po skvělém ioniqu mne kona docela zklamala.

Jinak, kdyby to někoho zajímalo, tak tady jsou docela pěkná videa s Konou. I srovnání 64 kWh a 39,6 kWh verze.

https://www.youtube.com/user/TVRcube/videos

Je ale zajímavé že třeba 39.6 kWh verze dělá v UK pouze 2 % prodejů modelu. (podle chlápka z YT výše).
Nabídka baterie s menší kapacitou je určitě dobrý nápad. Alespoň bude větší nabídka Kony Electric v inzerátech, autobazarech.

Obrázek uživatele Radovan

Už jsem se bál, že navýšení výroby bude á la VW eGolf z 36 na 72 a ejhle, 4600 ks vychází na +-150 na kalendářní a +-219 na pracovní den. To už se dá, byť díky poptávce je to stále málo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ptal jsem se na esalonu na dostupnost a bylo mi řečeno, že dodací lhůta je cca. 7-8 měsíců po podpisu závazné objednávky a složení zálohy. A taky zaznělo, že není problém výroba samotného auta, ale dodávka baterek.

Mě dealer z Žebráku, co tam vystavoval, řikal 5-6měsíců. Asi si dělal srandu, každému dal jiný počet měsíců. Dealer od Nissanu tvrdil, že je v ČR na skladě 26 ks leafů a není si možné nevybrat, odběr do týdne.

---

Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 34 tis. km.
Hyundai Kona electric najeto 52 tis. km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OT: cena e-nira na holandských i rakouských stránkách byla zveřejněna. Lze i nakonfigurovat. Jsem zvědavý na českou cenu, snad to nebude nepříjemné překvapení jak je zvykem...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Dnes už by neměl být problém si auto koupit i v kterékoliv jiné zemi EU.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Presneeeeee. ;o) Ofiko i u nas, lec hlavne o tom nikde nemluvit. ;o) Natoz to davat na svoje stranky. U dealera vam ale reknou, ze objednat si ho fakt muzete.

Jinak ted jsem si hral s konfiguratorem na Rakouskych strankach a je to velmi vtipne. Vesmes jsou jen balicky Titan/Silber/Gold/Platin, ktere obsahuji urcitou vybavu. Neco jako zakladni vybava, dalsi je pak napr + vyhrivane sedacky, navigace, parkovac zadni. Dalsi balicek je +vetsi navigace, led svetla, JBL audio, parkovac zadni a predni. atd. atd. atd.

Muzes si zvolit tedy balicek a pak uz jen barvu laku, barvu sedacek a u nejvyssich balicku i panorama strechu. Krome laku pak vse za 0,- Ecek. ;o) Barva 150E bila, 600E - stribrna, seda, modra, 700e - cerna.

Mne vysla konfigurace 64kwh, balicek gold, barva seda, panorama - 46.090,- s DPH 20%

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo a jeste dovetek. Prodejce ze zastoupeni Kia v CB se divil, ze se na e-niro uz jen u nej pta uz treti clovek a ze zjisti cenu, dodani, ... Uz je to mesic a jeste se neozval. Nebudu ho ale podezdrivat, ze auto nechce prodat. Asi ztratil na me cislo. Az pojedu kolem, tak se ho zeptam, co zjistil. ;o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze 1.198.340,- s dani, tj. 998.617,- bez DPH. Cena presne na CR dotaci. ;o) Myslite, ze se mi prihlasi do vyberka. ;o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přepočet z eur na kia.at to vychází cca. 950 000 - 1 250 000 KČ dle verze motoru a baterky a výbavy.

Je to první rozumné elektroauto. Teď jen zlevnit, zvětšit a vyrobit jich víc.
Jsem pyšný že mám Hyundai.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Má to jenom malý kufr, a v podstatě celý je to na Čechy malý, plus na zadní sedačky si pořádně nemůžou sednout dospělí, protože místo na nohy pod předními sedačkami zabírají průduchy klimatizace.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

eniro bude lepsi. ;o) Cekam na nej. Vetsi kufr, vic mista uvnitr. Podivejte se na porovnani vnitrnich rozmeru a kufru.

Obrázek uživatele cechv2

A bude se Kia Niro vyrábět na Slovenku nebo kde? A a taky pojedou jak tesla 5-10K z pásu týdně? Jinak tady je pěkné srovnávací videjko.. https://www.youtube.com/watch?v=DvrL3Ya1pIE

---

Nadšenec do kryptoměn a elektromobilů - můj sen je se projet v jakékoliv Tesle a zažít Ludicrous mode naživo. Zeměpisec, Brňák jak Cyp a hrdý Moravák. Snad brzy budou elektroauta s dojezdem 500+ km a cenou do 1 mil CZK standardem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Problém místa na zadních sedačkách je i u mnohem větších aut... viz např. Auto e-tron... tam si sednou jen dva dospělí a nemluvně.

Obrázek uživatele Kuk

V e-tronu jsem neměl problém ani vzadu uprostřed, u všech jinech modelů včetně modelu 3 jsem ve vešel jedině po ulomení své hlavy :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF: Nemáte někdo video z toho synchronizovaného "mávání křídly" z E-salonu ? Viděl jsem to dopolední a to se moc nepovedlo myslím. Bylo jich odpoledne více než 11 ? Poslali vzkaz Elonovi? Nějaké foto z dronu všech těch Tesla aut co byly na parkovišti ? Díky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Odpoledne (kolem 14 hod.?) jich tam, dle mého názoru, nebylo 11, ale méně.


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol