Google investuje miliardu dolarů do služby Lyft, konkurence Uberu

Jan Horčík - 20 Říjen 2017

Klasické taxislužby to mají spočítané, ať se bouří jak chtějí. Vyplývá to i z nejnovější investice společnosti Alphabet, mateřské firmy Googlu.auto Lyft sdílení aut

Sdílení aut jménem Lyft je dnes populární zejména ve velkých amerických aglomeracích, v zahraničí zatím služba příliš známá není - narozdíl od Uberu.
foto: Lyft

Společnost Lyft byla založena před pěti lety v San Francisku, je tedy mladší než Uber. Jde však o podobnou mobilní aplikaci, která umožňuje prakticky komukoliv sdílet své auto.

Zatímco Uber si stále drží "papírovou" valuaci kolem $70 mld., potýká se s řadou nepříjemností spojených zejména s osobou zakladatele a bývalého šéfa Travise Kalanicka.

Na mnoha trzích také čelí žalobám a zákazům. Soudí se navíc i se samotnou společností Alphabet kvůli vývoji robotických aut.

Naproti tomu méně známý Lyft si v poslední době získává oblibu zejména u investorů a velkých světových firem. V lednu 2016 investovala do Lyftu americká automobilka GM, nedávno spojil Lyft síly s Fordem při vývoji autonomních aut.

Nejnovější jednomiliardová investice ze strany Alphabet, resp. její kapitálové dcery CapitalG, úspěšné období Lyftu podtrhuje. Není ale bez zajímavosti, že Alphabet/Google už dříve investoval také do Uberu.

Kapitálové ohodnocení Lyftu se nejnovější investicí zvýšilo na $11 mld. Podle analytiků je také známkou pokračujícího odklonu Alphabet od Uberu a naopak příklonu k Lyftu.

Je nasnadě, že by Google časem mohl Lyft propojit se svou vlastní službou sdílení aut Waymo, nebo dokonce Lyft zcela pohltit. S Waymo už ostatně Lyft spolupracuje v oblasti autonomních/robotických aut.

Zpět na HybridPřidat komentář

Tyto technologie jsou jasnou budoucností a je třeba se s tím smířit, že tohle konec klasické taxi, Chytrý taxikář na tuto technologii ihned přechází a neřeší nějaké stávky. Taxi v žádném případě spalovací - smrdící a čekající na rito poblíž pěších zón a náměstí.

Obrázek uživatele Krueger

Je to dnes vsechno o sdileni...
Co takhle zacit sdilet manzelky, deti a domaci mazlicky?
Za par korun bychom meli treba jednou tydne zenu, sex, pohrali si s detma a pejskem...
Mam pocit ze svet se zblaznil :-(

Nevím kde žiješ, ale sdílení manželek je dlouho běžná věc (swingers party), sdílení dětí dnes rozhoduje soud (rozvedení manželé si sdílejí děti třeba po týdnech).

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 50 tis. km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paráda, dyť ty technologie tady jsou. Jen je víc využívat, už se běžím domluvit se ženou ...

Obrázek uživatele Anonym123

predpokladám, že sa dočítame v čiernej kronike.

Obrázek uživatele Radovan

Teď nevím jestli ve smyslu nezvládnutého sdíleného SM nebo manželčina nepochopení reflexe pokroku v technologiích :-)

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Anonym123

ÁNO. bude líp.
ide manželkino nepochopenie čo je skutočný pokrok, ako zdieľania napomáha rozvoju. nielen technológií.
k veci - manželky sa vyjadrujú "trefne" - valčekom na cesto. čítal som, ako manželka "měsíce" týrala manžela - spal na chodbe a musel plniť príkazy! ponajprv som si myslel, že bola ocenená v nejakej súťaži s mesačnou periocidou ...
ps - zdieľania v zmysle výmeny informácií (génov) nie je v prírode podporovaná. momentálne v říji vidíme, ako mladí a nádejní ostrúhajú a podrobia sa staršiemu, silnejšiemu, detto levy, medvede, ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No sláva !! Další správný rozhodnutí GOOGLU. Pomůže upustit páru Uberu, odlehčí mu co se týče nátlaku boje s starými taxi a naleje do čerstvýho bysnysu další milijardu, paráda ;)

Sůpr, Už aby byl v Praze 2018 !!! :)))


veletrh e-SalonNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?