Superrychlý elektromobil

Jan Horčík - 04 Leden 2007

Elektromobil Eliica

Elektromobil Eliica (Electric LIthium-Ion battery Car) byl sice představen už před dvěma lety, ale dosud jsme zde o něm neinformovali, takže to nyní hodláme napravit.
Elektromobil Eliica byl vyvinut v Japonsku na univerzitě ve městě Keio. Maximální rychlost vozidla je 370 km/h, nicméně konstruktér elektromobilu Eliica Hiroshi Shimizu odhaduje, že by mohl dosáhnout až na 400 km/h. Vyvinout takovou rychlost pomáhá osm elektromotorů pro osm kol, každý s výkonem 60 kW. Elektromobil je poháněn lithium-iontovými bateriemi, které jsou rovnoměrně rozloženy v podvozku vozu. Díky tomu vládne vynikajícími jízdními vlastnostmi. Eliica dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4 sekundy a z 0 na 160 km/h za 7 sekund. Dobít zcela vybitý elektromobil trvá 10 hodin, celkové náklady na provoz vycházejí na cca 22 korun na 100 km. Více se o můžete dozvědět na stránkách www.eliica.com.

Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol