BYD představí hybridní automobil s vlastním robotem

Ivo Hradil - 23 Duben 2012

Čínská automobilka připravila pro letošní , který pro novináře startuje právě dnes, několik žhavých novinek. Kromě představení nové značky elektromobilů Denza (společný podnik s ), ukáže BYD například i novou koncepci hybridního sedanu nazvaného Qin. Ještě před oficiálním předvedením tohoto modelu veřejnosti uvolnila automobilka několik zajímavých informací a fotografií.BYD Qin

Nová studie hybridního sedanu BYD Qin má čínské automobilce spravit chuť po nepřesvědčivých prodejích modelu F3DM.
foto: BYD

Plán je jasný - BYD Qin by měl v budoucnu nahradit prodejně nepříliš úspěšný hybridní model . Z názvu studie se dá vytušit, že automobilka tímto vozem hodlá zabodovat především na domácím trhu, neboť pojmenování vychází z historicky významného období první čínské dynastie Qin.

Při pohledu na přední část vozu se však nemohu ubránit myšlence, že už jsem něco podobného někde viděl. Je vcelku možné, že se čínští designéři nechali inspirovat u svých východních sousedů, a tak trochu předělali . Ovšem zakřivené zadní světlomety svou známku originality mají.

BYD Qinfoto: BYD

Qin je vybaven bateriemi vlastní výroby, které by si i po 4 000 nabitích měly zachovat více než 80 % své původní kapacity. Navíc jsou tyto baterie výrobcem označovány jako šetrnější k životnímu prostředí, protože se pro jejich výrobu nepoužívají žádné toxické těžké kovy jako jsou kadmium nebo olovo.

V porovnání s modelem F3DM, jehož baterie mají kapacitu 16 kWh, má BYD Qin baterie s kapacitou 10 kWh. Díky jejich novému vylepšenému designu jsou tyto asi o 50 % menší, což by se mělo také příznivě projevit na celkové ceně vozu.

BYD Qinfoto: BYD

V čistě elektrickém režimu, ve kterém vůz pohání 110kW , by měl vůz ujet okolo 50 km. Jakmile se vybití baterií začne blížit ke kritické hranici, přichází na řadu přeplňovaný 1,5l benzínový motor s přímým vstřikováním, který zde má plnit především funkci generátoru.

Zrychlení z nuly na sto by měl Qin zvládnout za pouhých 6,9 vteřiny a maximální rychlost je omezena na 185 km/h.

BYD Qinfoto: BYD

Největší překvapení nás však čeká při pohledu do sportovně laděného interiéru vozu, když po nastartování vozu z palubní desky vykoukne záhadný spolucestující tzv. i-robot. Informací o něm zatím není mnoho, avšak spekuluje se, že prostřednictvím i-robota bude řidič moci přistupovat na , sledovat počasí nebo ovládat telefon.

Dalším předmětem spekulací je prozatím také cena BYD Qin, která by se podle neoficiálních zdrojů mohla pohybovat v rozmezí 24 000 až 32 000 amerických dolarů před odečtením vládních dotací. Jak přesné jsou tyto odhady se patrně dozvíme v několika následujících hodinách.

chinacartimes.com
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online

Newsletter