VUT Brno pořádá veřejné přednášky o budoucnosti mobility

V Brně na VUT fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií se pořadají kolokvia se zaměřením na mobilitu.

Kolokvium je určeno pro studenty, pedagogy, vědecké pracovníky, výzkumníky i odbornou veřejnost. Jde o sérii 12 + 1 přednášek se zaměřením na technologická řešení dopravy současnosti a blízké budoucnosti z pohledu vybraných odborníků a s možností odborné diskuze na dané téma.

Témata budou přednesena v cca 1 až 1,5 hodinovém rozsahu a bude možné navázat volnou diskuzí a rozšířením tématu v celkové délce jedné sekce do 2 hodin. Kolokvium doplňuje mezeru před připravovaným výukovým programem Automobilová elektronika a elektromobilita, jehož zahájení očekáváme od akademického roku 2023/2024.

Cílem je nabídnout prostor pro studenty, učitele i další veřejnost a odborníky z firem na půdě univerzity k odborné diskuzi. Přednášející mají dlouholeté znalosti v oboru a dané tématice a budou připraveni zodpovědět dotazy posluchačů vždy na dané téma.

Termín: každé úterý v 17:00 – 19:00, začínáme 27.9.2022, končíme podle zájmu nejpozději 20.12.2022, popř. při zájmu posluchačů a dostatku nových témat bude pokračovat i v letním semestru. Více info zde.

Umístění: FEKT VUT, Technická 12, učebna SD 2.94, vedle Elektrikária, po schodech z vrátnice 2. patro a vlevo

Přednáška č. 4 proběhne 18.10.2022, 17:00, učebna SD 2.94, Technická 12, 616 00 Brno. Přednášejícím bude Doc. Ing. Petr Baxant, Ph.D., vědecko-výzkumný pracovník z Ústavu elektroenergetiky, FEKT, VUT v Brně. Tématem budou výhledy do budoucnosti mobility, koncepty V2L, V2H, V2G, V2L, V2V a využití mobility pro další aplikace.

Petr Baxant pracuje na ústavu elektroenergetiky a přednáší předmět Power Systems, kde se věnuje alternativním tématům v energetice. Jeho primárním oborem je světelná technika, kde vede skupinu výzkumu a vývoje jasových analyzátorů a vyučuje předměty se světelnou tématikou. Elektromobilitě se věnuje se svými studenty v rámci bakalářský a diplomových prací již několik let.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář