Volvo otevírá ve Stockholmu nové technologické centrum

Ve švédském hlavním městě Stockholmu bylo otevřeno nové moderní technologické centrum společnosti Volvo Cars. Rozprostírá se na dvou podlažích o rozloze přes 7 500 m2 a nabízí velmi moderní pracovní prostředí pro více než 700 zaměstnanců společnosti Volvo Cars.

Nové technologické centrum Volvo Cars se nachází v blízkosti studia Volvo v centru Stockholmu a bude hrát důležitou roli v našich budoucích plánech, v rámci nichž chce automobilka i nadále pokračovat v realizaci cílů pro polovinu současného desetiletí a dalších. Automobilový průmysl prochází velmi rychlými změnami a nová generace elektromobilů včetně nedávno představeného SUV Volvo EX90 bude definována softwarem.

V budoucnu se budou vozy Volvo vyrábět jen s čistě elektrickými pohony, budou se ve stále větší míře prodávat online, budou řízeny těmi nejmodernějšími výpočetními jádry a v neposlední řadě se budou díky softwarovým aktualizacím vzdáleným přístupem postupem doby zlepšovat.

„Abychom urychlili přerod naší společnosti, nabíráme stovky talentovaných lidí, kteří vynikají v oblastech, jako jsou softwarové inženýrství, datové vědy, analýzy dat a produktový management,“ uvedl Björn Annwall, náš obchodní ředitel a zástupce generálního ředitele společnosti. „Spousta z nich bude pracovat právě v našem novém technologickém centru.“

Uvedené technologické centrum bude sloužit také jako základna pro obchodní a jiné aktivity v širším regionu Stockholmu. Jeho cílem bude stát se přímo v domově a rodišti několika celosvětově úspěšných miliardových technologických společností součástí stockholmské technologické scény. V novém technologickém centru bude probíhat také celá řada akcí, prostřednictvím nichž má Volvo v plánu navázat kontakt s dalšími technologickými osvícenci. 

Nové centrum poskytne zaměstnancům skvělé pracovní podmínky, což zahrnuje mimo jiné vytvoření dvou relaxačních prostorů inspirovaných japonskou koncepcí šinrin-joku. Zaměstnanci tam mohou načerpat nové síly prostřednictvím pohlcujícího zážitku tvořeného kombinací promítaného filmu, zvuku a světla, jehož smyslem je uvolnění stresu.

„Naše nové stockholmské centrum je navrženo tak, aby podněcovalo ke kreativitě a spolupráci,“ uvedla Hanna Fager, ředitelka pro lidské zdroje. „Jedná se o moderní inkluzivní pracoviště, které umožní současným i budoucím talentům disponujícím širokou škálou odborných znalostí pohodlně pracovat a vzájemně spolupracovat. V duchu moderního skandinávského designu se zde odráží všechny silné stránky značky Volvo.“

Technologické centrum bude vybaveno speciálně navrženým nábytkem z recyklovaného automobilového materiálu. Třeba lampy vyrobené z použitých airbagů nebo židle vytištěné na 3D tiskárně z materiálu získaného z nárazníků.

Kompletní transformace celé společnosti

Stockholmské technologické centrum je nejnovějším počinem ze série nových technologicky zaměřených pracovišť Volvo. Například minulý měsíc automobilka slavnostně otevřeli nové technologické centrum v kampusu v indickém Bengalúru a ještě předtím technologická centra v Sunnyvale (USA) a ve švédském městě Lund.

Každá lokalita se specializuje na určité odbornosti. Stockholmský tým se zaměřuje na přímé vztahy se spotřebiteli a na cestu zákazníků, zatímco týmy v dalších technologických centrech se soustředí na oblasti, jako jsou výzkum a vývoj technologií pohonu, analýza dat nebo vývoj digitálních aplikací.

Otevření technologických center přichází v době, kdy se Volvo nachází uprostřed transformace celé společnosti. Do roku 2030 se chce stát výrobcem plně elektrických vozidel, přičemž cílem je začít během příštích let prodávat polovinu aut online, což odráží spotřebitelský trend.

Posun směrem k vícekanálové komunikaci, která zákazníkům umožňuje vybrat si způsob interakce se společností Volvo Cars, představuje nedílnou součást cíle stát se lídrem rychle se rozrůstajícího segmentu prémiových plně elektrických vozidel. V příštích letech se proto bude Volvo prostřednictvím prodejního centra na webu volvocars.com snažit navázat miliony přímých vztahů se zákazníky.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář