Volvo obdrželo rekordní objednávku na elektrická nákladní vozidla

Volvo Trucks má od společnosti DFDS, největší přepravní a logistické společnosti v severní Evropě, objednávku na 100 nákladních elektrických vozidel FM. Dohoda je dosud největší komerční zakázkou na elektrická nákladní vozidla Volvo a jednou z největších v historii těžkých elektrických nákladních vozidel na světě.

První dodávky Volvo FM Electric do DFDS budou zahájeny ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 a budou pokračovat po celý rok 2023. Nákladní vozidla budou v Evropě využívána pro krátké i delší trasy v logistickém systému DFDS.

Elektrické nákladní auto Volvo FM Electric uveze až 44 tun (celková hmotnost soupravy) a má dojezd až 300 km. Při dobíjení během oběda lze vzdálenost prodloužit. Vozidla lze nabíjet jak přes noc v depu (každé vozidlo je dodáváno s AC nabíječkou), tak prostřednictvím vysokovýkonného nabíjení na trase (DC nabíjení). Společnost DFDS zvolila řešení financování poskytované společností Volvo Financial Services.

Průlom pro elektrická nákladní vozidla v Evropě

Trend elektrifikace na trhu těžkých nákladních vozidel se zrychluje. V Evropě bylo letos registrováno několik stovek nákladních vozidel nad 16 tun. Z toho přibližně 40 % tvoří elektrická nákladní vozidla Volvo.

„Naším jasným cílem je být lídrem transformace elektrických nákladních vozidel a naše vedoucí postavení na trhu ukazuje, že jsme rozhodně na dobré cestě. Našim cílem pro rok 2030 je, aby polovina našich globálních dodávek nákladních vozidel byla elektrická,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Společnost Volvo Trucks zahájila sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel v roce 2019, jako jedna z prvních značek nákladních vozidel, která tak učinila. Sortiment nyní zahrnuje šest modelů elektrických nákladních vozidel-Volvo FH, Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE, Volvo FL a Volvo VNR, prodávané v Severní Americe.

zdroj: tisková zpráva

Dva komentáře u “Volvo obdrželo rekordní objednávku na elektrická nákladní vozidla”

Napsat komentář