Volkswagen Nanospyder

Některé nápady jsou fantastické a některé ještě fantastičtější. Volkswagen Nanospyder patří do té druhé kategorie. Další účastník soutěže L.A. Design Challenge jakoby pocházel z velmi daleké budoucnosti. Jeho autory je designérský tým Audi, konkrétně Patrick Faulwetter, Daniel Simon a Ian Hunter.
Volkswagen Nanospyder je automobil, který je možné skládat, rozkládat a znovu skládat na mikroskopické úrovni. Jeho koncept vychází z toho, že v roce 2015 vyhlásí Ministerstvo dopravy požadavek, že veškeré automobily musí být 100% recyklovatelné. Navíc, aby všechna auta šla s dobou, jejich maximální životnost bude pět let.

Kompletní galerie konceptu Volkswagen Nanospyder

Tvůrci automobilu počítají s tím, že budoucnost bude patřit nanotechnologiím. Celý automobil by se pak skládat z miliard miniaturních strojů ne větších než půl milimetru v průměru, které by se mohly k sobě navzájem připevňovat v obrovské „spojovací“ nádrži. Vznikala by tak auta dokonale optimalizovaná pro bezpečnost, spotřebu i sílu. Díky okamžité možnosti přeskupovat se by například mohly miniaturní roboti velice pomoct bezpečnosti. Díky senzorům by srážku předem vycítily zesílili konstrukci právě tam, kde by bylo třeba, aby zajistily přežití řidiče a spolujezdců.
Dnes celý Volkswagen Nanospyder vypadá jako čirá fantazie. Ale co za deset, patnáct či dvacet let?

Napsat komentář