Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: premiéra 9. března

Elektrické dodávky Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo se představí už 9. března 2022, nabídnou funkci domácí baterie a další vymoženosti.

Volkswagen poprvé představil koncept elektrické dodávky ID. Buzz už v roce 2017. O pět let později se auto chystá na trh. Předsériové verze elektromobilů Buzz dokončují závěrečné kolo testů po celé Evropě, kdy se pohybují v každodenním silničním provozu mezi Barcelonou, Paříží, Londýnem, Amsterdamem, Kodaní, Hamburkem a Hannoverem.

Elektrododávka Volkswagen ID. Buzz se bude nabízet jak v užitkové, tak osobní verzi. foto: Volkswagen

Elektromobil Volkswagen ID. Buzz i jeho nákladní verze Buzz Cargo je, stejně jako ostatní modely rodiny ID, postavena na koncernové platformě MEB. Obě verze budou vybaveny baterií o celkové kapacitě 82 kWh (77 kWh využitelných), o pohon se postará 150kW elektromotor na zadní nápravě, max. rychlost je omezena 145 km/h. Dojezdové vzdálenosti zatím oznámeny nebyly.

SOUVISEJÍCÍ: Volkswagen ukázal prototyp elektrické dodávky ID. Buzz – je plně autonomní!

Volkswagen ID. Buzz nabídne kromě místa pro pět cestujících také 1121 litrů nákladového prostoru. ID. Buzz Cargo nabídne nákladový prostor 3,9 m3 včetně dělicí stěny. Oba elektromobily nabídnou funkci Plug & Charge, takže si se správně vybavenými nabíjecími stanicemi dokáží vyměnit všechny potřebné identifikační informace. Nabídnou také obousměrné nabíjení, takže auta poslouží také jako domácí baterie. A v neposlední řadě samozřejmě také OTA updaty.

Verze ID. Buzz a ID. Buzz Cargo se standardním rozvorem (2 988 mm), které budou uvedeny na trh v letošním roce, jsou dlouhé pouhých 4 712 mm. Pro srovnání: rozvor nového ID. Buzz se liší pouze o dva milimetry od rozvoru modelu T6.1, který však měří na celkovou délku 4 904 mm. ID. Buzz tak nabízí podobnou vnitřní délku, ale je schopen využít menší parkovací místa.

Auto v osobní verzi, které je vybaveno prosklením po celém obvodu, je vysoké 1 937 mm; v případě dodávky je to 1 938 mm kvůli drobným rozdílům v podvozku (T6.1: 1 970 mm). Obě verze ID. Buzz jsou široké 1 985 mm (bez bočních zrcátek); nový model je tedy o 81 mm širší než T6.1. S ráfky o velikosti 18 až 21 palců jezdí nová modelová řada na velkých kolech (průměr 750 mm). Na základě své konstrukce nabízí ID. Buzz další výhodu: poloměr otáčení elektrického Bulli je jen něco málo přes 11 metrů.

Volkswagen slibuje, že v příštím roce rozšíří nabídku řady Buzz o model s delším rozvorem a širší nabídkou interiéru. ID. Buzz se začne vyrábět v první polovině roku 2022 a na podzim bude uveden na evropský trh. Vstup na americký trh bude následovat.

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: premiéra 9. března”

      1. Ano, a my už víme, jaké to bude mít pokračování? Vznikne stránka buzíček.cz a někdo z ní bude referovat o novém rekordíčku, kdy buzíček ujel s fajn lidičkama na palubě moc a moc kilometříčků a spapal u toho jen maličko elektriky…. To všechno už tu totiž bylo, jen ta autíčka nebyla tak krásně buzíčkově barevná.

Napsat komentář