Volkswagen ID. AERO: první skici nové elektrické limuzíny

Volkswagen zveřejnil exkluzivní designové nákresy modelu ID. AERO, první zcela elektrické limuzíny pro čínský automobilový trh.

Nový koncepční vůz zaujme na první pohled vynikající aerodynamikou, elegantním designem a velkorysou nabídkou místa. Digitální světová premiéra studie automobilu vyvíjeného pro sériovou výrobu se uskuteční v pondělí 27. června ve 14:00 h (SELČ).

Budoucí sériově vyráběná verze studie elektromobilu ID. AERO rozšíří úspěšnou rodinu modelů ID. značky Volkswagen do segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje. Volkswagen tím urychlí realizaci své elektrické ofenzivy v rámci strategie ACCELERATE. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová elegantní limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen.

Koncept elektromobilu Volkswagen ID. AERO. foto: Volkswagen

S rodinou ID. sdílí také nezaměnitelný designový styl. Například vnější design studie ID. AERO je ladný a precizní. Mezi mimořádně atraktivní prvky studie limuzíny připravované pro sériovou výrobu patří aerodynamická příď a střecha, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Sériově vyráběná verze studie ID. AERO se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023. Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. AERO pro evropské a severoamerické trhy.

zdroj: tisková zpráva

10 komentářů u “Volkswagen ID. AERO: první skici nové elektrické limuzíny”

    1. To jste si tedy zrovna vybral docela špek.
      Vzhledem k tomu, že nepanuje obecná shoda, zda je písmeno C měkké nebo obojetné, nelze tedy u apelativa skica odvozeného od italského schizzo automaticky nahradit v prvním pádě množného čísla Y podle vzoru ženy za I, jak se snaží níže argumentovat odkazem na UJČ nick PG.

      Rozumně lze argumantovat pro obě varianty.

Napsat komentář