Virtuální elektrárna Tesla Powerwall pomáhala v Kalifornii, majitelé dostali 50 Kč/kWh

V Kalifornii provozuje Tesla virtuální elektrárnu složenou z domácích baterií Tesla Powerwall. Aktuálně jejích služeb využily tamní energetiky.

V loňském roce společnost Tesla spustila v Kalifornii pilotní program virtuální elektrárny, do kterého se majitelé baterií Powerwall dobrovolně a bez nároku na odměnu zapojili a nechali virtuální elektrárnu odebírat energii ze svých baterií, když ji síť potřebovala. To Tesle pomohlo ukázat, že virtuální elektrárna funguje.

Do ostrého provozu se uživatelé mohli zapojit také dobrovolně. Před aktuální potřebě mimořádné odezvy dokonce Tesla do aplikace rozesílala všem zúčastněným zprávu, zda opravdu chtějí svou kapacitu poskytnout. O rozvodnou síť Kalifornie se starají společnosti PG&E a Southern California Edison. Celkově se události zúčastnilo 2342 Powerwallů v síti PG&E a 268 v síti SCE. V jeden okamžik tak elektrárna poskytovala výkon 16 MW (v PG&E) a 1,5 MW (SCE).

V aplikaci si uživatelé mohli v reálném čase prohlédnout kolik Powerwallů se akce účastní a jaký výkon poskytují. Potřeba vyrovnávací virtuální elektrárny vyvstala v důsledku vlny veder, které Kalifornii zasáhly. Samozřejmě to znamenalo i vyšší spotřebu klimatizace. Majitelé jsou za možnost využít jejich domácích baterií Powerwall samozřejmě kompenzováni. Momentálně je taxa nastavena na $2/kWh. Aktuálně si tak mohli vydělat mezi $10 a $60.

zdroj: Electrek.co

46 komentářů u “Virtuální elektrárna Tesla Powerwall pomáhala v Kalifornii, majitelé dostali 50 Kč/kWh”

  1. Koudel, prestehuj se do tve Ekary a muzes si topit rovnou z baterky. A kdyz mas poradnou karu, tak mas i tepelne cerpadlo. A kdyz zaparkujes u stojanu PRE, tak ani tu baterku nezatizis. Vlastne to by byla moznost koupit Teslu X a jeste na tom vydelat. Nemusis platit najem ani pripadnou hypoteku. Ted uz vis proc je o Tesly takovy zajem.
   A kdyz si najdes nabijecku ktera je gratis…

    1. Kup si radeji 200kg lifepo4 baterek, namontuj je na zebrinak, zaprahni kone a jezdi si k nabijecce pro stavu. Nabijecku AC premluvis uplne jednoduse pomoci par odporu ke spolupraci a nemusis se otravovat s nejakym Ionicem. Baterky koupis levne na mivvyenergy.cz a mas vystarano. No nekup to za ty prachy nic lepsiho nedostanes.

 1. Fůze je už za rohem!
  Prej, možná, už brzo… Pokolikáte už. 😂🤣
  Mě se to už ani nechce číst. 🤷‍♂️🥱😴 Hoďte na to voko.

  The frontrunners in the trillion-dollar race for limitless fusion power
  https://www.fastcompany.com/90779799/the-frontrunners-in-the-trillion-dollar-race-for-limitless-fusion-power

  https://www.facebook.com/100063455981303/posts/pfbid02UZQ5NevA9jz4yCgku6VnHwwVmr5YY6CpJFePU9EhEaUcoS5UR3cSVd8UeYaD1FbUl/

   1. prý troškařením, copak válka? a neříkal sem to snad 😉 Řekni rovnou lidem který nebudou mít na eletryku podotýkám jen eletryku!! kdo za to může, kdo ftom má prsty, kerej čárlýčin to spunktoval a proč budou mít kiloprdy za 5tinásobky, zatím… Stejně se to časem prosákne 😉

       1. Upresneni. Nejvyssi vykupni ceny maji FVE dokoncene do 31.12.2007. 15,26kc/kWh. Pozdeji dokoncene maji nizsi vykupni ceny. Treba dokoncene do 31.12.2011 maji 5,7 kc/kWh. A do 31.12.2013 uz jen 2,43 kc/kWh. Tak dnes nam tzv solarn7i baroni davaji elektrinu za hubicku.
        Ceny pri uvedeni do provozu

        1. Kdyz bude cena jeste vyssi, tak se FVE a OZE vyplati jeste vic. Pro zaprisahle odpurce OZE je to dobra vychovna facka.

        2. Psal jsem o „kazdem“? Nepsal, ale psal jsem o zaprisahlych odpurcich. A ty at plati jak mourovati. I clovek, ktery nema moznost instalovat FVE muze podporovat instalaci jinde. Nemusi to nutne byt financni podpora, staci podpora u voleb a pri formovani verejneho mineni.

        3. nojo ale kdo za ně pak zaplatí tu šílenou eletryku když ne solárko ? ten vizijonář milijardář co to fšecko spunktoval?? 😉

        4. Pro Koudelka… Pořád tady jdeš po EMovi…vím že jsi hodně kritizoval Tesla fabriku v Číně…Z čeho konkrétně vlastně EMa vinníš?…Ze samotného přechodu na elektřinu?… Ale třeba v té Číně jde zrychlující a nezastavitelný přechod na elektromobilitu a OZE dost hladce a k obecné spokojenosti… Mimochodem z 15 nejprodávanějších značek elektromobilů je 6 čínských státních podniků ( 4 *100%, 2*majoritní vlastník)
         Kdyby si náhodou odpovídal, uber trochu ze slengu, ať je ti rozumět. Dík.

        5. ale jasně dyť von nebere žádný plat a už nevlastní žádný baráky ….. jen podojij tezlu vo 33 milijard z původních natisknutých na gigadluh státu 😉 🙂 😀 😀

         https://www.usdebtclock.org/

         jo a ještě vlastně ta válka vlastně … 😀 PS: už víš proč ho bajden miluje??

        6. Pro Koudelka… tyhle velký numera už jdou mimo mě…to už snad není ani ekonomika, ale ,,jen“ politika…Šlo mě o to, jakou ,,zásluhu“ má podle tebe EM na cenách elektřiny tady… A ta válka — no to taky nechápu, jak by v tom měl být namočenej (jestli teda nemyslíš vynášení nákladů pro US army).

        7. Hele Koudel, to jako ze vsichni co koupili akcie od EM vlastne nic realneho neplatili? Fakt to koupili za hodnotu papiru? Tak to uz objednavam tunu papiru a koupim celou Teslu i s Elonem. Ale bez jeho deti, ty moc jedi.

        8. Drv : a to jako myslíš že ti tady zfleku v pár řádkách vymlasknu diplomku posledních 10ti let ?? ccc nejsem betmen, pamatuju si už jen výsledky, nikoli výpočty, ty jsou dávno archivovaný a komprimovaný a zpětný proces vyžaduje energiji a ta jak už moc dobře víš je drahá chlapče 🙂 😀 😀 Takže tě odkážu klasika jako dycky : studuj, studuj a nastuduj si historiji posledních minimálně 10ti let 😉

        9. Lentil : hele tvoje moudra už sou na odborníka a v tom oboru jaksi postrádám kvalifikaci chápeš 😉 Takže ti mlasknu už jen přímo na tělo : už to ho vo(b)jeli ?? 😀 😀 Každopádně když pomineme tvoje psychohry tak co se týče informací všechno víš všechno znáš, celý rokys byl u toho a fšichni to tady vědí 😉 PS: to neukecáš 😀

        10. Pro Koudelka… Většinou jdou i hodně komplikovaný věci načrtnout v pár větách… Ale neva…Jak říkají pámbíčkáři, když jsou v konci s argumentací: Člověk nebyl stvořen k tomu, aby všemu rozuměl.😇

        11. Drvo: fšechno sem ti napsal a víš to, co chceš víc zadára 😉

 2. Přesně tohle už tvrdím dost dlouho. Distributorovi platíme těžké peníze za to, že stabilizuje síť. Je to jedna z položek, která se platí v ceně elektřiny. V Čechách není pro takovou možnost ani legislativní rámec. Jsou to nemalé částky za kWh, které od nás distributoři inkasují. Není to běžná cena za kWh, ale často několikanásobně víc.

  1. Pro Visper… Samozřejmě fandím domácí výrobě El.en, akumulaci, vyrovnávání křivek a spravedlivým platbám od distributora, to je všechno OK… Ale o tom sezení potmě než nechat souseda vydělat ( a ještě s dotacema) –já je chápu…Taky bych radši bydlel v krmelci než platil nájem nějaké vyžírce… Lidi, i když by ti to nepřiznali, si uvědomujou svůj pád do neonevolnictví. Jsou přesvědčeni, že se už NIKDY nezbaví starých etablovaných úžerníků, ale snad (věří) zabrání novým útokům na své ,,svobody“. Neřeknou to na natvrdo jak to cítí, protože (věří) by přiznali svůj neúspěch, své selhání….
   Pokud je to nesrozumitelné, tohle téma zpracovává Ezopova (?) bajka ,,O ježkovi, klíšťatech a lišce“…(ten název asi taky nebude přesný)

Napsat komentář