V elektromobilu Rolls-Royce Spectre můžete telefonovat hned vedle vrtulníku

Rolls-Royce završil 2,5 milionu kilometrů dlouhý testovací program svého plně elektrického modelu Spectre. Auto prošlo extrémními teplotami od -40 °C až do +50 °C.

Elektromobil Rolls-Royce Spectre, plně elektrické super kupé od společnosti Rolls-Royce Motor Cars, nyní splnil historický a jedinečný úkol – absolvovat 2,5 milionu kilometrů dlouhý testovací program simulující více než 400 let používání. V nejnáročnějším vývojovém procesu v celé 120leté historii značky musel model Spectre čelit teplotám od -40 °C do +50 °C, a to v podmínkách od arktického sněhu a ledu po pouště, vysokohorské průsmyky a rušná světová velkoměsta.

Během tohoto putování byla inženýry společnosti Rolls-Royce podrobně pozorována, analyzována a vyladěna každá funkce související s výkonem modelu Spectre, což je proces představující více než 50 000 hodin vysoce kvalifikované práce celého týmu.

To vedlo k tisícům opakovaných vylepšení ve všech aspektech, od akustického projevu modelu Spectre, jeho stability v zatáčkách a přesnosti řízení, až po dobu nabíjení, elektrický dojezd a plynulé dávkování točivého momentu. Každé, byť malé zdokonalení mělo celkově významný vliv na celkovém zážitku pro zákazníky.

Rolls-Royce Spectre musí zákazníkům poskytnout autentický vysoce luxusní zážitek. Proto byl také podroben jedinečnému procesu analýzy životního stylu značky, který je součástí vývoje každého nového produktu během jejího působení v současném sídle v Goodwoodu.

Tento rozšířený testovací program jde daleko za rámec standardního zkoušení automobilů a zahrnuje také prověřování toho, jak budou zákazníci svůj vůz používat ve svém každodenním životě.

Analýza životního stylu umožňuje konstruktérům předvídat velmi konkrétní požadavky, které budou pravděpodobně kladeny na nový Rolls-Royce, a zajistit, aby obsahoval všechna očekávaná konstrukční a stylová řešení.

S pomocí těchto znalostí inženýři zvážili řadu skutečností, které mají zvláštní význam pro zákazníky značky Rolls-Royce. Například zkoumali, jak si pohonné ústrojí modelu Spectre vede na konkrétních silnicích v nejexkluzivnějších světových destinacích a okolo nich, včetně Monte Carla, ostrova Sanya v Číně, Dubaje ve Spojených arabských emirátech, Napa Valley v Kalifornii, ale i v Londýně.

Toto testování také zahrnuje konkrétní oblasti v centrech měst, aby bylo zajištěno, že veškeré funkce, jako je řízení všech čtyř kol, nabízejí potřebné výhody při manévrování na přístupových komunikacích a příjezdech k nemovitostem s omezeným prostorem. Zkoušení v londýnských čtvrtích Mayfair, Kensington a Chelsea prověřilo systém řízení zadních kol, které usnadňuje příjezd zvláště k obytným objektům a luxusním obchodům.

Vzhledem k prostředí, ve kterém bude model Spectre využíván po celém světě, bylo rovněž uskutečněno velké množství procedur statického testování, které pomáhá řešit důležité otázky zákazníků. Patří mezi ně i to, zda je možné ve voze vést běžný telefonický rozhovor, když vedle stojí nastartovaný vrtulník, jaká je stabilita internetového připojení ve voze mezi mrakodrapy a nakolik je snadný přístup při nakládání určitých zavazadel a předmětů do vozu – například dlouhých vaků na oděvy, které se používají k ochraně formálních večerních obleků a rób.

Stejně jako v případě technických jízdních prověrek je statická fáze testování životního stylu určena k tomu, aby upozornila na nezbytná vylepšení vozu či jeho výkonových parametrů. Například po zkoušce elektricky ovládaných dveří na velmi strmém kopci – evokujícím příkré silnice, které jsou běžné v kopcích v Los Angeles v Kalifornii – inženýři přidali gyroskopické senzory a čidla gravitace, aby zajistili, že se dveře otevírají a zavírají stejnou rychlostí bez ohledu na to, zda vůz parkuje podélně nebo napříč.

Navíc jedna konkrétní zatáčka posloužila k vyladění řízení modelu Spectre, o kterém se inženýři značky domnívají, že je nejpřesnější v historii automobilky Rolls-Royce. Jistý průjezd vedl k tomu, že tuto pasáž v blízkosti závodu Rolls-Royce v Goodwoodu pojmenovali „zatáčka Spectre“.

Testování životního stylu modelu Spectre, který absolvoval svou 2,5 milionu kilometrů dlouhou odyseu, bylo příhodně zakončeno v Londýně, hlavním městě domovského trhu značky Rolls-Royce. Dodávky zákazníkům budou zahájeny ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář