V centru Prahy otevřena nová plnicí CNG stanice

auto na plyn plnící CNG stanice Bonett

Společnost Bonett otevřela první pro v centru Prahy. Nachází se u EuroOil v ulici U Rajské zahrady v Praze 3. Dnes byla slavnostně spuštěna do testovacího provozu.

Plnící stanice v centru Prahy výrazně zjednoduší život tamním motoristům, kteří přesedlali na CNG. A těch má být stále víc
foto: Bonett

První v centru Prahy pojede nonstop a je veřejně přístupná všem zákazníkům. Je velmi dobře dostupná např. motoristům projíždějícím po magistrále. Je u ní možné platit bankovní kartou, kartou i hotovostí.

Bonett myslí na budoucnost a koncipoval svou plnící stanici na CNG tak, aby byla připravna na možné budoucí rozšiřování. V současné době mají motoristé k dispozici jeden výdejní stojan, který díky průtoku až 50 kg/min, naplní tlakové nádrže osobních či dodávkových vozidel během pár minut.

auto na plyn plnící CNG stanice Bonett

foto: Bonett

Bonett plánuje tuto stanici provozovat minimálně dalších patnáct let. Současně se chystá vybudovat další 2 až 3 plnící stanice CNG v Praze během období přibližně jednoho roku. Souběžně s tím založil speciální firmu zabývající se možností budování těchto plnících stanic u dálnic.

auto na plyn plnící CNG stanice Bonett

foto: Bonett

“Tam velmi záleží na propočtech ekonomické návratnosti. Nikdo dnes přesně neví kolik aut na CNG vlastně po dálnicích jezdí,” řekl nám ing. Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment a.s. První dálniční plnička bude na D5 u exitu 34.

ZVĚTŠIT MAPU NA CELOU OBRAZOVKU

Dvojitým kliknutím na některou z ikonek CNG stanice si ji přiblížíte

Díky této nové CNG stanici v centru je Praha, až na severní část, pokryta již poměrně dobře. Celkem je dnes v České republice 39 plnících stanic na CNG.

tisková zpráva

Napsat komentář