Úřad vlády ČR využívá 55 elektromobilů Škoda Enyaq iV

Škoda AUto vyhrála výběrové řízení na dodávku vozů Úřadu vlády ČR, který je využije pro přepravu vrcholných evropských představitelů po dobu českého předsednictví v Radě EU.

Ve službách Úřadu vlády ČR tak nyní začíná jezdit 55 elektromobilů Škoda Enyaq iV. Mladoboleslavská automobilka navazuje na historicky první české předsednictví v roce 2009, kdy ke stejnému účelu sloužily automobily Škoda Superb.

Flotilu elektrických vozů oficiálně předal ministrovi pro evropské záležitosti Mikuláši Bekovi člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za prodej a marketing Martin Jahn. České elektromobily poslouží k přepravě delegátů na neformální summit hlav států a předsedů vlád a neformální jednání Rad EU na úrovni ministrů.

foto: Škoda Auto

Kromě toho poukazují i na ekologický akcent  českého předsednictví. Elektromobil Škoda Enyaq iV je symbolem nové éry automobilky Škoda a jejím prvním  sériově vyráběným vozem, který byl od základu vyvinut jako elektromobil. Spojuje v sobě lokálně  bezemisní provoz s přednostmi typickými pro značku ŠKODA, mezi něž patří velkorysý prostor a  emocionální vzhled.

Úřad vlády ČR má k dispozici 55 vozů ENYAQ iV 80X s pohonem všech kol v barvě černá Magic a interiérem EcoSuite z udržitelných materiálů, které zásluhou špičkové  výbavy poskytují maximální úroveň bezpečí i komfortu. Úřadu vlády ČR budou vozy Škoda Enyaq iV s oficiálními polepy českého předsednictví v Radě EU k dispozici do konce letošního roku. Jejich řízení budou mít na starosti příslušníci Ochranné  služby Policie ČR.

Ti prošli v uplynulých týdnech intenzivním tréninkem, při kterém byli obeznámeni se specifiky provozu elektromobilů. „Součástí českého předsednictví je mimo jiné i prezentace  České republiky. V podobě vozidel ENYAQ iV jasně prezentujeme tradiční českou značku a  zároveň se hlásíme k podpoře elektromobility a ochraně klimatu,“ zdůraznil ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek. 

Pro snadné a pohodlné nabíjení flotily elektromobilů bude využívána služba Chargee. Tato  platforma přináší zatím nejucelenější řešení elektromobility pro fleetové zákazníky v ČR. Primárně  je určena pro firmy, státní orgány, nákupní centra, hromadná sportoviště nebo hotely, ale také pro prodejce automobilů, dopravní společnosti či velkokapacitní parkoviště. Chargee spojuje vlastníky  dobíjecí infrastruktury s majiteli elektromobilů. Díky tomu lze efektivně řídit a sledovat celou flotilu  elektromobility. Řidiči snadno najdou vhodnou dobíjecí stanici, kde nabijí své vozidlo a jednoduše  za tuto službu přes aplikaci či kartičku zaplatí.

Speciálně pro potřeby českého předsednictví byly zřízeny 4 wallboxy v garážích Úřadu vlády ČR, v nichž vozy parkují. Kromě toho vznikl mobilní hub  se 14 AC dobíjecími body a 1 rychlonabíječkou u Kongresového centra Praha, kde bude probíhat  většina jednání, během nichž lze elektromobily dobíjet. 

České předsednictví v Radě EU oficiálně zahájil Koncert pro Evropu na Státním zámku Litomyšl.  Pořadatelé Národního festivalu Smetanova Litomyšl a Česká filharmonie se v tento slavnostní den  společně přihlásí k evropskému kulturnímu dědictví a zásadním hodnotám evropského projektu – solidaritě, toleranci, svobodě, rovnosti a respektu.

zdroj: tisková zpráva

20 komentářů u “Úřad vlády ČR využívá 55 elektromobilů Škoda Enyaq iV”

 1. Takže máme zde další zdražení elektřiny, pro někoho až o 50%.
  Ve spojení s Vládou protektorátu Böhmen und Mähren není teď nejvíce zajímavá otázka, kolika elektromobily chtějí jezdit, ale zda dostanou od obyvatelstva do držky už teď, nebo se bude čekat ještě na jedno kolo zdražování.
  Sám v tom nemám jasno.

   1. A? Cele ceske predsednictvi je spartakiada trubcu. Pokud ty zkratomrdky skutecne ridi lide z ochranky, tak se chovaji jak jsou vycepovani – drive vyrazeli s plnou nadrzi a plnym zasobnikem, nyni maji snahu vyjet z jejich laickeho pohledu plnou baterii. Nemaji zapotrebi aby se po nich vozil nekdo z trubcu prave jen proto, ze nekam nedorazili jak meli. V pravde jde o ho.no, to trubcum ale nikdo nevysvetli. A ani Lifackovi, co ma zkratomrdku jako hracku a nezalezi mu na tom, jestli dojede na cas.

     1. Byl jsem v Kauflandu nakoupit, ne nabíjet, ale ta černá auta u nabíječek nešlo přehlédnout. Řidiči i řidičky byli v maskáčích s fialovými barety, tak to ve mně vzbudilo zvědavost a dal jsem s nimi řeč. Mají nějakou aplikaci, která jim ukáže nabíječky, kde zrovna nesosají jejich kolegové, aby si nepřekáželi.

Napsat komentář