Tesla vyvíjí nový elektromotor bez vzácných kovů

Tesla ohlásila řadu novinek. Kromě detailů o továrně v Mexiku také vývoj nového elektromotoru bez vzácných kovů.

Elektromotory bez vzácných kovů jsou klíčové pro další bezproblémový rozvoj elektromobility. Výhodou elektromotorů je jejich dlouhá životnost. Přesto je třeba se v tomto ohledu zbavit závislosti na Číně, která je světově největším producentem kovů vzácných zemin. Jde především o lanthanoidy, skandium a yttrium.

Tesla původně ve svých elektromobilech používala střídavé indukční motory, které nepotřebují prvky vzácných zemin. Odtud ostatně pochází i název společnosti – Nikola Tesla vynalezl střídavý indukční motor. S novým elektromobilem Tesla Model 3 společnost představila nový motor s permanentními magnety a nakonec začala tyto motory používat i ve svých dalších modelech.

Aktuálně se Tesla snaží vyvinout elektromotor s permanentním magnetem, ovšem bez prvků vzácných zemin. Kdy bude hotový a jak přesně ho chce Tesla postavit, to už jsme se z prezentace nedozvěděli. Obchodní tajemství!

zdroj: Tesla

9 Comments on “Tesla vyvíjí nový elektromotor bez vzácných kovů”

  1. Tesla chce za dva roky zprovoznit bidirectional charging. Jak to vypada, bude to fungovat jen s Tesla Powerwall. Spekuluje se, ze mezi autem a Powerwall bude probihat prenos energie pres DC a menic v Powerwall bude dodavat AC. Bude mene ztrat, ale bude to fungovat jen kde je Powerwall. Takze FVE plus Powerwall plus Tesla auto budou fungovat jako jeden celek. Pres den se bude nabijet baterka v Powerwall z FVE a vecer se nabije i auto baterka primo z baterky Powerwall bez zbytecne konverze DC-AC-DC. Genialni spojeni.

Napsat komentář