Baterie EVC

Tesla baterie v Austrálii je superrychlá, přesná a cenná, pochvaluje si energetický operátor

Jan Horčík - 10 Duben 2018

Před necelým půlrokem Tesla dokončila v Austrálii nejvýkonnější bateriový úložný systém. Výsledky provozu jsou více než povzbudivé.BESS bateriový energetický úložný systém Tesla Hornsdale větrná farma

Bateriové úložiště značky Tesla u větrné farmy Hornsdale v Jižní Austrálii
foto: Tesla

Australský operátor trhu s elektřinou v nové zprávě zhodnotil výsledky provozu bateriového úložného systému Hornsdale, který postavila Tesla (100 MW/129 MWh).

Zpráva potvrzuje, že bateriový energetický úložný systém je mnohem rychlejší, přesnější a cennější pro výrobu elektřiny ve špičkách, než konvenční turbíny.

Dokonce až tak rychlý, že je podle Tesly problém správně finančně ocenit - právě proto, že pravidla pro tyto systémy byly napsány na základě zkušeností s fosilními zdroji. Nová zpráva australského operátor proto navrhuje jejich změnu.

Je zajímavé, že navzdory všem těmto přednostem zůstávají některé špičky australské federální i teritoriální vlády k novince skeptické. Například australský ministr zdrojů Matt Canavan.

O baterii v Hornsdale prohlásil, že jde o "Kim Kardashian energetického světa: je slavná proto, že je slavná. Jinak ale nic moc nedělá."

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Sít se nezadržitelně rozrostá
1,191 Supercharger Stations with 9,184 Superchargers
https://www.tesla.com/en_EU/supercharger?redirect=no

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže jen to dostavěli, tak začínají pro sebe žádat o speciální úpravy a navýšení dotací, protože to tak rychle stavěli primárně pro ten světový rekord a reklamu, místo skutečné propočítané efektivity.

Jak asi může superstabilizovat celoplošnou síť jedna obří baterka, když by to jasně líp muselo fungovat za podobnou cenu spíš s deseti desetkrát menšími lépe široce protikrizově rozestavěnými bateriemi normálnějších rozměrů u hlavních transformátorů a dalších významných uzlů elektrické infrastruktry.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na světě je spousta ropných zaprodanců co z úplatků financují doma svým parchantům university a tak odvyprávějí za co dostaly úplatek pravda nepravda dyt svět de stejně dohajzlu tak si chtějí alespon užít těch svých 30 stříbrných ;) Klokanovci?? banda vyhnaný Anglánský verbeže, co byste taky čekali ;))))

youtube.com/watch?v=NvJAKVnK4qM

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A pak jsou na světě lidé, co si chtějí zajistit speciálně podle sebe vymyslené úplně nové pravidelné úplatky, za to že postavili zbytečnou největší baterii na světě v nějaké vzdálené pustině (kde to šlo nejrychleji a na nejlevnějších pozemcích), kde nemá nic moc co dělat, takže začala prodělávat.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Troll, nekrmit!
Ta "vzdálená pustina" je v zemědělské oblasti 40 km od města většího než Praha. Tak něco jako Kolín k Praze.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cital ste ten clanok alebo pisete o nejakej inej baterii nez je ta Teslacka v Australii. Citim tu trolling.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejen, že jsem četl ten článek i jeho originál, ale hlavně jsem pochopil v souvislostech ty veškeré předkládané informace.
Že původní dotační podmínky, za kterých to stavěli, už naráz nestačí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze nebude pre vas problem nam tu prelinkovat ten original a ozrejmit na zaklade akych informacii a ich suvislosti ste pochopil, ze dotacne podmienky nestacia. Ci ano?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze asi ano.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není to první tro(t)lování tohoto individua. Klídek.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol