Ekobydlení.eu píše: změřte si sami kvalitu ovzduší!

Sesterský magazín Ekologické bydlení přinesl zajímavý článek o zařízení pro měření kvality ovzduší. „Osobní čidlo Sensaris změří znečištění vzduchu„, zde je úryvek:

„Francouzská společnost Sensaris představila zařízení s jehož pomocí lze snadno měřit znečištění ovzduší (ozón, oxid uhličitý) nebo hlukové nečištění. V současné době jsou zařízení měřící úroveň různých typů znečištění stacionárně rozmístěna ve většině metropolí a větších měst. Sensaris však přichází s čidlem, které lze snadno připevnit na ruku a za pomoci technologie bluetooth naměřená data přenášet do mobilu a odtud publikovat například na webu.“ (celý článek)

Ekobydleni.eu: Levná solární energie konečně na dosah?

Sesterský magazín Ekologické bydlení přináší článek „Levná solární energie konečně na dosah?“ o dvou aktuálních úspěších vědců v oblasti vývoje solárních článků.

„V posledních pár dnech se sešly dvě velmi zajímavé zprávy z prostředí vědeckých laboratoří. První pochází z Fraunhoferova Institutu, kde výkumníci dosáhli rekordní 41,1% účinnosti při konverzi slunečního světla v elektřinu.“ (celý článek)