BMW Lovos

BMW Lovos – koncept, který se umí naježit

Anne Forschner je čtyřiadvacetiletá studentka dopravního designu na univerzitě v Pforzheimu v Německu. Během svých studií už spolupracovala s automobilkami jako Mercedes, Mazda nebo BMW. A právě pro poslední jmenovanou vytvořila unikátní koncept nazvaný Lovos.   

Lovos je zkratka pro „Lifestyle of Voluntary Simplicity“, tedy „životní styl dobrovolné skromnosti“. Toto hnutí, na západě čím dál tím populárnější (na východě a na jihu jaksi „povinné“), si klade za cíl návrat k přírodě – resp. omezení nadměrné spotřeby, přiměřené přizpůsobení vlastních nároků především materiálních, ale i duchovních a intelektuálních.

elektromobil Alpine Renaissance

Alpine Renaissance – modrý blesk z Francie

Alpine je francouzský výrobce závodních vozů založený roku 1955. Zakladatel Jean Rédélé stavěl ve své továrně v Dieppe krásné závoďáky s motory od Renaultu. Právě Renault nakonec značku koupil a od té doby v továrně vyrábí vlastní sportovní modely Renault Mégane Sport, Clio Sport a další. Renault údajně plánoval značku Alpine obnovit a využít přitom podvozky Nissan 350Z, nicméně kvůli finanční krizi nakonec z plánů sešlo. Značka však nezůstává zapomenuta – rozvzpomněl si na ni student dopravního designu Mayeul Walser a navrhnul koncept Alpine Renaissance. Krásný modrý dvoumístný sporťák by měl být vybaven 200kW elektromotorem – a to je tak zhruba všechno, co o jeho speficikacích můžeme říct. Žádné bližší podrobnosti Walser nenabízí, snad jen pochopitelně velmi lehké šasi vyrobené z odlehčených materiálů.