Svahové sekačky Spider už i v elektrické verzi

Přirozeně bezemisního provozu dosahuje první plně elektrická verze nejmenšího modelu svahové sekačky SPIDER eCROSS LINER.

Stroj vznikl jako reakce na stále rostoucí poptávku po hybridních a elektrických strojích. Unikátní je především energetická úspornost sekačky. Právě ta je totiž v případě strojů na elektrický pohon zásadním faktorem. V letošním roce se chystá firma představit i druhý, plně elektrický model sekačky SPIDER

Stejně jako ostatní sekačky SPIDER, i model eCROSS LINER je vybaven patentovaným systémem pojezdu, který sekačce umožňuje jízdu všemi směry – jinými slovy – sekačku není zapotřebí při nájezdech do nových řádků otáčet a plýtvat tak energii zbytečnými pohyby. Zároveň je možné model nově vybavit stabilizačním navijákem, se kterým zvládne svahy až o extrémním náklonu 60°.

Energetické šetrnosti je dále dosaženo důmyslně řešenou konstrukcí z hliníkových slitin a samozřejmě systémem ovládání stroje na dálku. Díky tomu, že stroj je ovládán výhradně prostřednictvím dálkového ovladače, stroj není zatížen váhou operátora a dochází tak k výrazným úsporám spotřebované energie.

Hodinová produktivita sekačky eCROSS LINER je srovnatelná s produktivitou stroje se spalovacím motorem. Sekačka bez obtíží zvládne sečení hustší trávy na rovině i ve svahu.

Oproti sekačce se spalovacím motorem je elektrická verze výrazně hbitější a je navíc vybavena speciálně upraveným systémem žacího ústrojí, který nevyžaduje vysoký příkon a zaručuje zároveň vynikající kvalitu sečení a mulčování. 

Jednou z hlavních výhod elektrického pohonu je absence produkovaných emisí, tichý provoz a snadná údržba stroje. Představuje ideální řešení pro sečení v oblastech, kde je zvuk sekaček se spalovacím motorem nežádoucí a představuje rušivý element. Mezi takové aplikace patří například městské parky, dětská hřiště, residenční oblasti. 

Výdrž sekačky je závislá na náročnosti sečeného terénu. Výdrž akumulátoru se v závislosti na podmínkách pohybuje v rozmezí od 5 až 8 hodin. Samotné nabíjení trvá zhruba stejně dlouhou dobu. 

Stroj eCROSS LINER byl navržen tak, aby jeho provoz i samotná údržba byly snadné a ekonomicky výhodné. Sekačka je vybavena jednoduchým pohonným systémem s pouze dvěma elektromotory.

Přirozeně tak odpadá nutnost čištění vzduchových filtrů, výměny olejů a dalších záležitostí spojených s provozem spalovacího motoru a hydraulické soustavy. Samotná údržba se tak skládá pouze z pravidelného čištění stroje a dobíjení akumulátoru. 

Model eCROSS LINER je výsledkem intenzivního, několik let trvajícího vývojového procesu. Sekačka byla podrobena měsícům testování v terénu. Samotný akumulátor prošel náročnými testy a byl certifikován mezinárodně uznávanou Státní zkušebnou strojů a.s.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o český výrobek, o servis se stará výhradně servis pod záštitou samotného výrobce. Samozřejmostí je garantovaná dostupnost náhradních dílů a rychlá reakce servisních techniků. Za svá unikátní technická řešení obdržela společnost již řadu patentů, ochranných známek, ale i ocenění v tuzemsku i zahraničí. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář