Stellantis postaví v Itálii novou gigatovárnu na baterie

Společnost Automotive Cells Company (ACC), společný podnik koncernu Stellantis a Saft, plánuje výstavbu třetího výrobního závodu na baterie v italském Termoli.

Skupina Stellantis společně se svými partnery podporuje plán rozvoje společnosti Automotive Cells Company (ACC), v jehož rámci má být továrna skupiny Stellantis v italském Termoli přebudována na nový závod na výrobu baterií. Současně se dokončuje dohoda o začlenění společnosti Mercedes-Benz jako nového rovnocenného partnera společností TotalEnergies/Saft a Stellantis

Partneři se rovněž zavázali zvýšit výrobní kapacitu ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh a zároveň posílit vývoj a výrobu nové generace vysoce výkonných modulů a článků pro baterie elektromobilů.

„Děkujeme všem, kdo se podíleli na této investici, která zajistí budoucnost Termoli,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Transformace stávajícího závodu, která pomůže podpořit udržitelnější budoucnost, zajistí společnosti ACC pozici evropského lídra v oblasti výroby baterií a díky spolupráci s ministerstvem hospodářského rozvoje se upevní role Itálie při podpoře transformace skupiny Stellantis na technologickou společnost zaměřenou na udržitelnou mobilitu.“

Skupina Stellantis v rámci svého strategického plánu Dare Forward 2030 oznámila, že plánuje do roku 2030 dosáhnout celosvětového prodeje 5 milionů elektromobilů (BEV) ročně (100 % osobních automobilů prodávaných v Evropě a 50 % osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA). Stellantis také plánuje zvýšit kapacitu dodávek baterií o 140 GWh na přibližně 400 GWh, a to díky pěti plánovaným gigatovárnám a dalším dodavatelským smlouvám. Společnost Automotive Cells Company založily Stellantis a TotalEnergies/Saft v srpnu 2020. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář