Škoda Auto zahájila výrobu ionovované Škoda Octavia

Produkce omlazeného modelu Škoda Octavia byla zahájena v závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Podíl udržitelných materiálů v interiéru se zvýšil, zejména na sedadlech, přístrojové desce a výplních dveří.

Škoda Auto zahájila v hlavním mladoboleslavském závodě sériovou výrobu modernizovaného modelu Octavia. Kromě jiných vylepšení se inovovaná čtvrtá generace nejúspěšnějšího modelu značky pyšní přepracovanou maskou chladiče, novými světlomety Matrix-LED druhé generace a hlasovou asistentkou Laurou s integrovaným chatbotem ChatGPT. Přesunem výroby modelu Octavia do Kvasin v nadcházejících měsících tohoto roku si česká automobilka ve svém závodě v Mladé  Boleslavi vytvoří další výrobní kapacity.  

SOUVISEJÍCÍ: Škoda Auto vydala Zprávu o udržitelnosti

Andreas Dick, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Výroby a logistiky, uvádí: „Od premiéry první soudobé generace modelu Octavia v roce 1996 se již vyrobilo téměř 7,5 milionu vozů této řady, a i proto Octavia zůstává jádrem naší nabídky. V oblasti designu, technologií a udržitelnosti nastavuje její poslední verze nová měřítka. Model je nyní  ještě bezpečnější a vedle použití většího podílu udržitelných materiálů na sedadlech,  přístrojové desce a dveřních výplních vyniká i špičkovou konektivitou.“ 

Rozšíření výroby modelu Octavia: strategický krok 

Model Octavia, jehož výroba začala v mladoboleslavském závodě, nabízí výběr ze čtyř  benzinových a dvou naftových motorů s výkonem až 195 kW a dále mild hybridní  verze. Ve druhé polovině roku plánuje Škoda Auto výrobu přesunout do Kvasin. Tímto  strategickým krokem se v Kvasinách navýší kapacita pro vozy Octavia a zároveň  se v mladoboleslavském závodě uvolní prostor pro výrobu modelů Enyaq, Enyaq Coupé a  Elroq. 

Odkaz vozu Octavia: mnohokrát oceněná jednička na trhu 

Od svého uvedení v roce 1996 ztělesňuje Octavia novou image společnosti Škoda Auto  a nastavuje nová měřítka. Automobilce také pomohla k významnému posunu vpřed a rychle  se stala nejprodávanějším modelem značky.

V současnosti vede prodejní žebříčky v sedmi evropských zemích včetně České republiky, Rakouska a Slovenska. Provedení Octavia Combi  se stalo nejpopulárnější variantou v České republice, Itálii, Švýcarsku a v 11 dalších zemích.

Minulý měsíc německý časopis „auto motor und sport“ ocenil vůz Škoda Octavia v prestižní  čtenářské anketě Best Cars jako nejlepší dovážený vůz ve své kategorii. Tento titul získala  Octavia již pojedenácté v řadě. 

Omlazená Octavia: propracovaná estetika i špičkové technologie 

Zdokonalený exteriér nejnovější verze modelu Octavia zaujme svou elegancí a dynamičtějším  vzhledem. Funkčnost a styl se zde snoubí i v podobě volitelných světlometů Matrix-LED  druhé generace.

V interiéru si zákazníci mohou vybírat ze čtyř výbavových stupňů a devíti různých provedení, z nichž všechna využívají ekologické suroviny, jako jsou recyklované textilie a udržitelně zpracovaná kůže. V duchu přístupu Simply Clever jsou z recyklovaných  materiálů i praktické prvky, jako například škrabka na led, umístěná v krytu uzávěru palivové  nádrže, nebo volitelné deštníky v předních dveřích. 

Palubní infotainment nyní standardně disponuje 10palcovým displejem. Zážitek z jízdy vylepší  i hlasová asistentka Laura, která díky sériově integrovanému chatbotu ChatGPT na bázi umělé  inteligence významně rozšiřuje hlasové ovládání o další možnosti. Kromě toho je vůz vybaven  

řadou pokročilých asistenčních systémů, jako je například antikolizní asistent, asistent při  odbočování a varování při vystupování z vozu, které zvyšují bezpečnost a pohodlí cestujících. 

Varianty Sportline a RS: dynamický vzhled a vynikající jízdní výkony 

Škoda Auto bude nadále model Octavia nabízet rovněž ve verzích Sportline i RS. Octavia  Sportline, která vyniká dynamickým vzhledem, nabízí výběr ze čtyř motorů: dvou naftových  a dvou benzinových.

Nejsportovnější provedení vozu Octavia nese od roku 2000 legendární označení RS. Sportovní vzhled varianty RS s motorem 2,0 TSI o výkonu 195 kW umocňují výrazné, lesklé černé doplňky a reflexní červený pruh v zadním nárazníku.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář