Škoda Auto pomáhá firmám s využitím inovativních technologií

Škoda Auto a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pokračují v úspěšné spolupráci zahájené již v roce 2018.

Letos se automobilka Škoda bude jako generální partner podílet zejména na projektu Rok nových technologií 2022. Současná ekonomická situace je nejen výzvou, ale také příležitostí pro transformaci a cílem spolupráce je proto zvyšovat technologickou úroveň a připravenost firem na práci s moderními inovativními technologiemi.

V rámci partnerství přinese projekt v následujícím roce řadu průzkumů souvisejících s vysoce aktuálními tématy ve spojení s využíváním technologií ve firmách. Zabývat se budou tématy od robotizace, automatizace a digitalizace až po aktuální trendy a směřování v udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Tato témata jsou zároveň jednotlivými moduly projektu pro letošní rok. Výsledky průzkumů poslouží pro přípravu odborných materiálů pro firmy i pro medializaci témat, která jsou pro české podnikatele a firmy klíčová. AMSP ČR chce jejich prostřednictvím malým a středním podnikům pomoci při adaptaci na neustále se měnící trh a ukázat nové příležitosti rozvoje.

„Ve Škoda Auto tvoříme budoucnost již více než 125 let. Implementace a práce s moderními technologiemi i kontinuální zavádění inovací do všech našich produktů nás každý den posouvá dál. Našemu odvětví dnes vládne přesun k elektromobilitě a my do ní v příštích pěti letech chceme investovat dalších téměř 5,6 miliardy eur. Díky partnerství s AMSP ČR můžeme naše know-how a rozsáhlé zkušenosti s inovacemi, zaváděním nových technologií či digitalizací předávat dál jiným českým firmám. Jsou to právě technologie, které naši ekonomiku posunou do moderní doby,“ říká Miroslav Holan, vedoucí Rozvoje obchodní sítě Škoda Auto ČR.

Spolupráce s asociací ale nekončí jen u průzkumů. Škoda Auto v rámci projektu vystoupí na konferencích k digitalizaci a k cirkulární ekonomice a bude se podílet také na webinářích a edukativních videích připravovaných letos na podzim. V rámci spolupráce navíc automobilka, která je lídrem v zavádění elektromobility v automobilovém průmyslu, poskytla AMSP ČR plně elektrický vůz Škoda Enyaq iV s dojezdem přesahujícím 500 km.

AMSP ČR a Škoda Auto spolupracují již od roku 2018 a letošní projekt navazuje na loňský Rok nových příležitostí 2021, který byl zaměřen zejména na komunikaci se zákazníky, marketing a alternativní formy práce. AMSP ČR funguje již od roku 2001 a od té doby reprezentuje nejširší podnikatelský segment v ČR. Je podpůrným místem zejména pro novou legislativu, exportní politiku, výzkum, vývoj a inovace, financování, daně, sociální politiku, dotace a vzdělávání.

„Škoda Auto je lídr českého trhu a my si spolupráce velmi vážíme. Můžeme tak přenášet nejnovější trendy a poznatky z oblasti nových technologií, ale také udržitelnosti směrem k menším podnikům. Díky poskytnutí vozu Škoda Enyaq iV také můžeme jít našim členům příkladem v tématu elektromobility a snižování emisí. A to není vše – v rámci partnerství máme v plánu řadu dalších zajímavých témat pro naše členy,“ uvádí Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

zdroj: tisková zpráva

29 komentářů u “Škoda Auto pomáhá firmám s využitím inovativních technologií”

    1. Válka je pro Ukrajinu asi prohraná. Dneska jsem se podrobněji seznámil s operační situací a stalo se to, čeho jsem se obával – Ukrajina v politické nutnosti sáhla k využití strategických záloh, především na jižní frontě.
     Díky tomu mohla vést ofenzívu v severovýchodním i jižním směru.
     A přestože ten první uspěl, zisk Izjumu nemá tak velký strategický význam, aby vyvážil strašlivé ztráty na jihu, kde byly doslova rozbitý ukrajinské zálohy.
     Pokud se Rusku podaří obnovit postup, Ukrajina již nebude schopna ztráty rychle doplňovat z rezerv a to co teď vypadá jako středně velký úspěch se může velmi rychle změnit ve velmi velký neúspěch.
     Osobně by nezajímaly důvody k takto obrovskému riziku.

     1. Na jedné straně Kolbenlhář, člověk??, který se bojí uvést pravé jméno. Nějaké jeho lži a předpovědi…https://www.zive.cz/diskuze/uzivatel/uc-1/default.aspx?nick=runner42 Checht.

      Na druhé straně ruský opoziční politik a ekonom Vladimir Milov se vyjádřil k vytlačení ruských jednotek z pohraničních oblastí Charkovské oblasti. Situace v regionu se podle něj dramaticky změnila z vojenského i strategického hlediska. Mýtus o neporazitelnosti ruské armády se zhroutil, prohlásil v pořadu Radia Svoboda. Ukrajinská ofenzíva je začátkem úplné strategické porážky Ruska, předpovídá Vladimir Milov.

      Komu věřit ponecháme na rozhodnutí laskavého čtenáře.
      🇨🇿Sláva Ukrajině!🇺🇦

        1. Abrakadabra, ať trávíš víkend něčím užitečnějším, než psaním do diskuzí.

        1. Jen když mám jinak nevyužitelný časový prostor. Jako teď.

       1. Tak doplnuj. Nejak se nedari? A napis nam neco o zavernych oddilech ruzzke armady a o hesle „zpatky ni krok“. Tenkrat ten povel vydal stalin, aby zaverne oddily strileli ustupujici vojaky. Kdy to same vyda #Pedoputin? Lidi si popevovali „kupredu leva, zpatky ni krok“ a pritom vubec nevedeli ze to bylo heslo o vrazdeni vlastnich vojaku. Komunisti a hlavne ruzzaci jsou nejhorsi zrudy teto planety.

        1. A myslíš, že podobná prohlášení, nejpozději v listopadu mrznoucí domácnosti, náležitě ocení?

        2. V Cezku to lidem prospeje kdyz se bude vytapet na nizsi teploty. Na zapade lidi topi uz celou dobu na nizsi teploty a nikdo neumrznul. Zato v Cezku v prehratych bytech lidi blbnou. Kazdy druhy si stezuje na tohle a tamto a hned bezi k lekari. Otuzovani je cesta ke zdravi. Nadmernym teplem v mistnostech jsou lidi nemocny, liny a mekne jim mozek. Jste toho zarnym prikladem, ponevadz mate doma trenyrkovou teplotu. Zkuste nizsi teplotu a prijdete snad zase k rozumu. Nebo to je uz nezvratne stadium?

        3. Jsem neskonale šťastný, že soudružka Lejnová si i při svém nabitém programu plném práce pro blaho říše, našla chvilku pro nás, nevýznamné ubožáky, aby nás v době covidu naučila mít si ruce a nyní, před zimou, způsobu otužování.
         Oč lépe a radostněji ráno spěcháme do montoven, než očkované a teplem rozmazlené národy.

         Třikrát sláva našim vůdcům!

        4. pro Bambule… tak jsem z prohlášení pana Zelenského dozvěděl, že ruští okupanti ,,JEN TAK PRO ZÁBAVU“ ostřelovali hřbitov čerstvě pohřbených válečných obětí (myšleno asi v době, kdy byla celá oblast v držení Rusů)…. Už aby to skončilo, nebo některým lidem naroste frňák jak princezně že tří veteránů…Viď Leo 😉🤥

        5. Nevím čemu se divíš. Rusi se dokážou bavit různě. Měl jsem chatu v prostoru Libavá někdy v osmdesátých letech. Rusi posilněni vodkou jen tak pro zábavu stříleli samopalem do transformátoru. Měli z toho strašnou prču jak z něho teče olej. Všechny televizory v chatách vyhořely protože napětí lítalo mezi nulou a 380 V. Přivolaní policajti dokázali jen to, že obešli všechny chaty a důrazně nám vysvětlili, že o tom nesmíme mluvit.

        6. pro Visper… je rozdíl mezi unuděnýma okupantama v zahnívající ČSSR a okupačním vojskem ve žhavé Ukrajině, kde je jistě zábavy tohoto druhu víc než dost. Pak je další rozdíl v pár nábojích do Kalašnikova a dělostřeleckýma granátama, který můžeš brzy hodně potřebovat….
         Vážně tomu nesmyslu věříš?😳 A to jako bez významného pomrkávání??🙄

        7. Já nevěřím propagandě ani jedné strany. Věřím mezinárodním vyšetřovatelům. A budu věřit i rozhodnutí mezinárodního soudu na základě shromážděných důkazů. Ruskou mentalitu znám dobře, byl jsem tam dost dlouho. Znám i pár Rusů s vyšším IQ ale ti většinou žijí v emigraci nebo jsou zavření. Ti co tam zůstali mi teď svůj skutečný názor neřeknou ani potmě.

        8. pro Visper … Samozřejmě že taky nevěřím propagandě ani jedněch…. A je mi líto, ale už ani mezinárodní vyšetřovatelé a soudy evidentně nejsou neutrální… Svět brzy rozdělí Opona 2 a žádné orgány s globální autoritou nebudou nadále existovat (např. jestli se nepletu Rusko čerstvě odchází z mezinárodních smluv)… Dokonce je dost možný rozpad OSN… Co to je aby ministrovi zah. věcí uznávaného státu neumožnili účast na jednání?! Dokonce i Che Guevaru nechali říct to jeho: ,, Stříleli jsme, střílíme a budeme střílet…😃

        9. @vostep. Che-Guevara byl oproti tem ruzzkym swiinim gentleman. Copak vyhazoval do povetri obytne domy, zabijel cilene civilisty a nicil jim zdroje pitne vody, energie a kradl lidem pracky? Tvuj hodnotovy zebricek se ti nejak polamal a muzes ho rovnou spalit. Nechapu, jak nekdo muze tu ruzzkou verbez obhajovat. Kdyz ti ta ruzzka agrese tak imponuje, tak ti preji, aby ti nekdo k vanocum znicil barak. Pak mozna pochopis co ty ruzzky swiine delaji obycejnym lidem. A Che-Guevara nelhal jako ta ruzzka chatra.

        10. bambul….Nějak se ti poslední dobou nedaří udržet téma diskuse a místo argumentů jen flušeš jed a žluč 😉…. Hele asi jsem na něco přišel: Možná na Ukrajině žádný náckové fakt nejsou. Možná si je Rusové jen spletli s demokratickýma liberálama …A když tě tak čtu, ani se jim nedivím 😃🖕🕊️

      1. Asi se to zvrtlo kdyz jsem odesel za lepsim. Sel jsem totiz do Reichu. Vic platili, lepsi prace a hlavne lepsi lidi. V Cezku se lidi muzou sezrat, to v Reichu moc nefrci. Hlavne cesky sefove se chovaji jako pravi kapitalisti, protoze KSČ jim to 40 let tloukla do hlavy, jak se pravi kapitalista chova. To se zazere do mozku. V DE nikdo nechce kapitalismus, ale socialne trzni hospodarstvi. To je safra rozdil k ceskym sefum.

Napsat komentář