Renault uvede v Číně do roku 2022 tři nové elektromobily

Čína je dnes hlavním světovým centrem elektromobility. Renault, který tam funguje ve společném podniku se společností Dongfeng, tam uvede tři nové elektromobily.

O speciální sportovní verzi elektromobilu Renault Zoe by i v Číně mohl být zájem.
foto: Renault

Carlos Ghosn, předseda a šéf skupiny Renault, aktuálně řekl, že uznává status Číny jakožto největšího automobilového trhu na světě. A zároveň jako globálního trendsettera v oblasti mobility budoucnosti.

Ve střednědobém plánu skupiny Renault je proto Čína strategickou prioritou. V rámci joint-venture Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC) tam chce zvýšit produkci na 400 000 aut.

Zejména díky devíti novým modelů z nichž tři budou čisté elektromobily. Velký důraz chce Renault klást také na kategorii SUV. Všechny novinky mají být uvedeny na trh do roku 2022.

Připomínáme, že Renault funguje v globální alianci Renault-Nissan-Mitsubishi, která se díky modelům jako Renault Zoe, Mitsubishi Outlander PHEV a zejména Nissan Leaf snadno může považovat za jednoho ze světových lídrů v oblasti elektrifikace dopravy.

8 Comments on “Renault uvede v Číně do roku 2022 tři nové elektromobily”

  1. Já tedy chápu že 10 mil. lidí oproti 1 miliardě je prd,
    Já tedy chápu že 10 mil. lidí oproti 1 miliardě je prd, ale zase je ČR poměrně geograficky o dost blíže Francii, kulturním zvyklostem, homologaci pro Evropu už Renault Twizy, Renault Zoe, Renault Fluence ZE i Renault Kangoo ZE dávno mají, tak nešlo by konečně pár aut poslat oficiálně i do ČR?

Napsat komentář