Rafael Nadal bude propagovat elektromobilitu vozem Kia EV6

Rafael Nadal v roli celosvětového ambasadora značky Kia přispěje k širšímu používání elektromobilů prostřednictvím nového crossoveru Kia EV6.

Legendární tenista Rafael Nadal se zasazuje podporovat ekologicky šetrnou mobilitu častějším využíváním prvního vyhrazeného elektromobilu značky Kia, kterým je nový crossover EV6. Tenistovi byl vůz slavnostně předán v centru Rafa Nadal Academy v jeho rodném městě Manacoru na španělské Mallorce.

Nadal obdržel na zakázku upravený elektromobil Kia EV6 GT-Line. Slavnostní předání navázalo na evropskou premiéru crossoveru EV6. Nadal bude aktivně používat crossover EV6 pro potřeby osobní mobility na Mallorce a hlavních tenisových turnajích vč. Australian Open 2022. Dále vyjádřil záměr do roku 2022 vyměnit za elektromobily všechny vozy používané školicím střediskem Rafa Nadal Academy a nadací Rafa Nadal Foundation.

„Moje práce přirozeně vyžaduje spoustu cestování a můj životní styl nelze označit jako plně udržitelný. Ale jsem odhodlán změnit vše, co změnit mohu, počínaje mým osobním používáním crossoveru EV6 na Mallorce i jinde,“ uvedl Nadal. „Podporu ze strany Kia vnímám jako přízeň osudu, což platí i pro nové EV6, které mi pomůže naplnit mé cíle. Rád bych povzbudil i ostatní, aby vozy tohoto druhu používali všude, kde je to jen možné.“

Rafael Nadal si nový vůz převzal na tenisovém kurtu přezdívaném „Dvorec EV6“, k jehož osvětlení posloužila elektřina z paluby upraveného vozu EV6 GT-Line. První vyhrazený elektrifikovaný crossover značky Kia se chlubí funkcí V2L (vehicle-to-load), a může tak posloužit jako nezávislý mobilní napájecí zdroj.

Uvedení crossoveru EV6 sehraje klíčovou roli v nové vizi značky Kia. Představuje průkopnické řešení budoucí elektrifikované mobility a snaží se posouvat odvětvové standardy v době, kdy celý automobilový svět zaznamenává rychlý přechod k plné elektrifikaci. Funkce V2L (vehicle-to-load), demonstrovaná vozem EV6 na tenisovém dvorci Rafa Nadal Academy, dokáže zajistit elektrické napájení až 3,6 kW, a poslouží tak jako pohodlný mobilní zdroj pro volnočasové i jakékoli všední aktivity. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář