První plně elektrický model Range Rover už je na cestě, Jaguar útočí

Automobilka Jaguar Land Rover investuje 15 miliard liber během následujících pěti let do technologického vývoje firmy, do speciálních programů pro výrobu vozidel, autonomních a digitálních technologií, umělé inteligence a dovedností lidí.

Společnost Jaguar Land Rover dnes oznámila plány na urychlení svého přechodu na pozici předního světového výrobce moderních luxusních vozů. Navíc její výrobní zařízení v Halewoodu ve Velké Británii se stane plně elektrickým výrobním závodem. Nová generace JLR architektury středně velkých SUV, elektrifikovaná modulární architektura (EMA), bude nyní čistě elektrická.

V živém vystoupení pro světová média v centrále společnosti JLR v Gaydonu potvrdil generální ředitel Adrian Mardell závazek společnosti ke strategii Reimagine. Ta do roku 2030 posune Jaguar Land Rover do role moderního výrobce luxusních automobilů s elektrickým pohonem. Zároveň společnost pokročila i směrem k finančním cílům, jimiž jsou dosažení kladného čistého zisku do roku 2025 a dvouciferného EBIT do roku 2026.

VE ZKRATCE:

  • Plně elektrický Range Rover bude možné objednat ještě letos
  • Halewood v Merseyside se stane první továrnou společnosti JLR na výrobu plně elektrických vozů, což je historický krok do elektrické éry
  • Prvním ze tří přepracovaných Jaguarů bude čtyřdveřové GT s dojezdem až 700 km (430 mil) ceny začínají na 100 000 GBP
  • Nová architektura Jaguar s názvem JEA, na trh přijde v roce 2025

Před dvěma lety jsme zahájili naši strategii Reimagine a od té doby jsme dosáhli velkého pokroku, včetně uvedení dvou nových moderních luxusních vozů Range Rover a Range Rover Sport. Zároveň se tyto automobily připojily k modelové řadě Defender, po níž je rekordní poptávka. Toho jsme dosáhli, zatímco jsme se vyrovnávali s pandemií a nedostatkem čipů. Úspěšně jsme zvyšovali výrobu našich nejziskovějších modelů, abychom ve třetím čtvrtletí dosáhli zisku,“ říká Adrian Mardell, generální ředitel společnosti JLR.

Dnes mohu s hrdostí oznámit, že urychlujeme naši cestu k elektrifikaci a že jeden z našich britských závodů a nová generace architektury luxusních středních SUV budou plně elektrické. Tato investice nám umožní realizovat naši moderní luxusní elektrickou budoucnost, rozvíjet nové dovednosti a potvrdit náš závazek dosáhnout do roku 2039 nulových emisí uhlíku,“ dodává.

Investice do nové generace elektrických modelů

Společnost JLR oznámila novinky týkající se plánu elektrifikace nové generace a potvrdila, že ještě letos začne přijímat žádosti o zákaznické objednávky na moderní luxusní plně elektrický Range Rover. Ten bude uveden na trh v roce 2025 a bude se vyrábět v Halewoodu v Merseyside.

A zatímco EMA bude nyní pouze elektrická, protože trend elektrifikace na některých trzích sílí, JLR si zachová flexibilní modulární podélnou architekturu (MLA), na níž jsou postaveny vozy Range Rover a Range Rover Sport, a nabídne varianty se spalovacím motorem (ICE), hybridní verzi a bateriovým elektromobilem (BEV). Automobilka tak získává velkou flexibilitu, aby mohla přizpůsobit svou řadu vozidel potřebám různých trhů po celém světě.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “První plně elektrický model Range Rover už je na cestě, Jaguar útočí”

Napsat komentář