PRE chystá velkou expanzi sítě nabíjecích stanic po celém Česku

Pražská energetika dnes se svou sítí nabíjecích stanic působí primárně na území hlavního města Prahy. To se ale během následujících let výrazně změní.

Na konferenci Elektromobilita 2020 pořádané společností B.I.D. Services vystoupil mimo jiné také Vojtěch Fried, vedoucí oddělení Elektromobilita & Smart City ve společnosti Pražská energetika, a. s.

Ve své prezentaci zdůraznil, že pro PRE bude i nadále klíčová městská nabíjecí infrastruktura. Letos nainstaluje PRE v Praze 112 nabíjecích stanic, převážně na trafostanicích PRE. Příští rok chystá dalších 165 nabíječek a v roce 2022 pak 164 nabíječek, včetně 82 lamp veřejného osvětlení.

Kromě toho je ale PRE součástí projektu, v jehož rámci staví 125 rychlých dobíjecích stanic na 103 lokalitách v 50 regionech ČR. Projekt realizuje ve spolupráci s partnery OMV, ČEPRO, Benzina a Penny Market. Z toho v realizaci už je 22 těchto stanic.

Fried zmínil také několik zajímavých zkušeností z praxe. Například každý třetí zákazník, který poprvé využije veřejnou dobíjecí stanici, konzultuje s PRE, jak vozidlo funguje.

Další zajímavost: průměrná délka výstavby dobíjecí stanice mimo hl. m. Praha jsou 4 měsíce. V Praze je to rok. Fried si také všímá, že zatímco ceny technologií klesají, cena práce naopak stoupá.

vlastní

3 Comments on “PRE chystá velkou expanzi sítě nabíjecích stanic po celém Česku”

Napsat komentář