PRAXE: Jezdíme ve firmě ekologicky

V oblasti přepravních služeb jsou elektromobily už delší dobu jasnou volbou. Pavel Kočiš si pro svou olomouckou taxislužbu pořídil čtyři nové elektromobily Hyundai Ioniq.

V rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost-Nízkouhlíkové technologie II-Elektromobilita pořídila firma Pavel Kočiš čtyři elektromobily Hyundai Ioniq a nabíjecí stanici DC o výkonu 50kW pro potřeby taxislužby.

Termín realizace projektu byl 12.6.2017 – 16.7.2018. Způsobilé výdaje činily 1 815 666,04 Kč a dotace 1 361 749,53 Kč. Celý projekt přispívá k pořízení nízkouhlíkové technologie a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů, což je v souladu s environmentální politikou žadatele.

Doprovodným přínosem přechodu na elektromobilitu je i snížení nákladů na provoz a pravidelnou údržbu automobilů. Projekt obnovuje a rozšiřuje vozový park o bezemisní vozidla.

Elektromobilita a vlastní nabíjecí systém přispěje ke snížení emisních látek v ovzduší, energetické náročnosti provozu a tím i snížení provozních nákladů a dojde k podpoře udržitelného rozvoje olomouckého regionu.

Pořízením čtyř elektromobilů dojde k posílení pozitivního vnímání taxislužby Eco Taxi Olomouc jako společensky odpovědné firmy a také ke zvýšení povědomí veřejnosti o nízkouhlíkové dopravě využívající elektrickou energii. Instalací rychlonabíjecí stanice bude dosaženo minimálních nákladů na provoz elektromobilů a také maximální soběstačnosti provozovatele.

zdroj: placená inzerce

Napsat komentář