Nový wallbox Mercedes-Benz umí síťově propojené a inteligentní nabíjení

Nová nástěnná nabíječka Mercedes-Benz Wallbox umožňuje rychlé, inteligentní a komfortní nabíjení elektromobilů a plug-in hybridů.

Nejvyšší nabíjecí výkon nástěnné nabíječky Mercedes-Benz Wallbox je až 22 kW. Díky technické výbavě pro funkce s dálkovým přístupem mohou zákazníci poprvé volitelně spouštět a ukončovat nabíjecí procesy prostřednictvím aplikace Mercedes me, sledovat aktuální stav nabíjení a procházet historii nabíjení.

Mercedes-Benz Wallbox kromě toho disponuje integrovaným měřidlem odběru elektrické energie. A v neposlední řadě je technicky možné přijímat softwarové aktualizace prostřednictvím zákazníkova připojení k internetu (bezdrátově díky technologii „Over-the-Air“).

  • Technická výbava pro funkce vzdáleného přístupu prostřednictvím aplikace Mercedes me
  • V budoucnosti lze využívat softwarové aktualizace „Over-the-Air“ (OTA) včetně rozšiřování funkčnosti
  • Produktový design Mercedes-Benz ladí s vozidly EQ
  • Možnost získat subvence v rámci mnoha národních dotačních programů pro podporu elektromobility
  • Uvedení na trh v Evropě je očekáváno v dubnu 2022 a postupně v dalších zemích

Uživatelé mohou nabíječku propojit s vlastním připojením k internetu prostřednictvím ethernetového kabelu nebo wi-fi. Následně lze nástěnnou nabíječku odkudkoli komfortně ovládat v aplikaci Mercedes me App na chytrém telefonu. Uživatelé tak mohou například ovládat proces nabíjení svého vozidla.

V aplikaci Mercedes me App je také možné komfortně sledovat aktuální stav nabití pomocí integrovaného měřidla spotřeby elektrické energie a získat přehled o všech nabíjecích procesech. K dispozici je rovněž shrnutí nákladů na nabíjení. Samozřejmostí je také ochrana proti neoprávněnému použití. Nástěnná nabíječka Mercedes-Benz Wallbox může být zpřístupněna nebo zablokována prostřednictvím aplikace či karty RFID.

foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Wallbox disponuje kromě toho technickou výbavou pro přijímání budoucích aktualizací softwaru technologií „Over-the-Air“. To umožní průběžné zavádění dodatečných praktických funkcí, například ovládání přístupu s RFID nebo chytré začlenění nástěnné nabíječky do zákazníkovy energetické sítě a systému řízení energetických toků.

Nástěnná nabíječka ovládá proces nabíjení, přizpůsobuje nabíjecí výkon jednotlivým fázím nabíjecího procesu a při využití třífázového proudu poskytuje nabíjecí výkon až 22 kW. Nabíjení je tak mnohonásobně rychlejší než z běžné domácí elektrické zásuvky. Vícebarevná světla LED na nástěnné nabíječce ukazují aktuální stav nabíjecího procesu. V případě odborné instalace chrání integrované bezpečnostní komponenty vozidlo, elektrickou instalaci v domácnosti a nástěnnou nabíječku před poškozením v důsledku poruch při dodávkách proudu během nabíjení. 

Maximální nabíjecí výkon může kvalifikovaný elektrikář snížit při instalaci na 11 kW, pokud je to v příslušné zemi nutné kvůli splnění případných požadavků pro udělení dotace. V Německu se Mercedes-Benz Wallbox dodává s pevně připojeným, šestimetrovým nabíjecím kabelem s vidlicí typu 2. V závislosti na požadavcích v jednotlivých zemích bude pravděpodobně od čtvrtého čtvrtletí 2022 k dispozici také verze se zásuvkou typu 2.

Mercedes-Benz Wallbox nabíjí všechny aktuální a budoucí vozidla Mercedes-Benz s elektrickým nebo externě nabíjitelným hybridním pohonem a univerzálním konektorem typu 2 podle normy IEC 61851-1. Nástěnnou nabíječkou Mercedes-Benz mohou být samozřejmě nabíjeny také elektromobily ostatních výrobců. 

Dostupnost a cena

Mercedes-Benz Wallbox bude u prodejců Mercedes-Benz v Německu a mnoha evropských zemích k dispozici pravděpodobně od dubna 2022. Na některých trzích bude nástěnná nabíječka navíc postupně zařazována také do nabídky internetového obchodu Mercedes-Benz Shop. Nástěnnou nabíječku Mercedes-Benz Wallbox budou nabízet rovněž vybraní instalační partneři. Nezávazně doporučená cena nástěnné nabíječky Mercedes-Benz Wallbox byla v Německu stanovena na 990 EUR (včetně 19 % DPH) plus náklady na odbornou instalaci.

Příslušný národní instalační partner poskytuje zákazníkům podporu při poradenství a montáži nástěnné nabíječky. V nadcházejících měsících bude nástěnná nabíječka postupně uvedena na trh v celé Evropě, včetně České republiky.

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Nový wallbox Mercedes-Benz umí síťově propojené a inteligentní nabíjení”

    1. Ale zase neumí třeba autorizaci podle RFID (když auto neumí komunikovat po kabelu) a co jsem nenašel, je také nemožnost začlenit do domácí FVE a nechat si řídit nabíjecí výkon (Modbus, atd.). A co se týče elektroměru, také jsem nenašel v manuálu Tesla wallboxu jakoukoliv zmínku.

  1. Tsss, nabíjení, to je nudaaaa… Tak kdyby byla zprávička ze stránečky mercedesíček.cz o tom, jak x statečných klučičků a holčiček nasedlo do mercedesíčka a vyrazilo na spanilou a odvážnou 48 hodineček trvající jízdičku dokolečka dokolečíčka kolem městeček a lesíčka ….. A výsledeček stojí za to – je tu zase nový rekordíček….??? Čekám, že se nedají zahanbit ani klucíčci ze stránečky enjáček.cz, ioniček.cz a dalších ču..čkovských stráneček? Jestli si zase myslíte, ža Dlaždič ten sprosťák píše o ču..čcích? 🙂 Ne, mám tentokráte na mysli všechny milé čumáčky 🙂 🙂 🙂

Napsat komentář